• Без категорії

"Приголублені" діти розвиваються швидше

"Приголублені" діти розвиваються швидшеВважається, що маленьку дитину не можна привчати до рук. Мовляв, це приведе до того, що вона буде розпещеною і несамостійною. Проте насправді все зовсім не так однозначно.

Всім відомо, що африканські матері носять звичайно новонароджених за спиною. Дитина постійно знаходиться при матері, щоб вона не робила, де б не була, – звідси постійна зміна вражень. До того ж дитина переживає постійне почуття захищеності, фізичної близькості до матері. Тому недивно, що африканські дворічні малюки по інтелектуальному розвитку набагато обходять своїх європейських однолітків з так званого цивілізованого суспільства. Далі, звичайно, відбувається відставання в розвитку, але це вже напряму пов’язано з рівнем розвитку суспільства.

Психологами давно вже доведено, що в перші місяці життя малюк дуже багато одержує від простого розгляду оточуючих його предметів. Якщо носити дитину на руках або в «кенгурушці», то і вражень вона одержуватиме набагато більше, ніж ті, хто весь час лежить в ліжечку або колясці. І не варто думати, що дитини це розпестить.

Медики, що займалися проблемами недоношених дітей, стверджують: «Не спускайте дитя з рук!» Під їх спостереженням знаходилися малюки, яким крім звичного лікування була призначена… ласка. Виявилося, що «приголублені» немовлята росли в два рази швидше і покинули лікарню на тиждень раніше, ніж малюки, що одержували лише загальний підхід.

Висновок очевидний: фізичний контакт з батьками допомагає недоношеній дитині (а точніше, будь-якій дитині) краще засвоювати їжу, активніше набирати вагу і наздоганяти здорових однолітків в розвитку. Вчені відзначають, що дотики і поглажування мають не тільки психологічний ефект – це найважливіший стимулятор діяльності центральної нервової системи.

Джерело: Ivona

Поділитися в...

Вас може зацікавити...