“Невже я народжую”

"Невже я народжую?&quotЗ чого починаються пологи? З того, що з’являються так звані їх передвісники. Як їх правильно розпізнати?

За 2-4 тижні до пологів в організмі вагітної відбуваються особливі процеси, які викликають нові, незвичні відчуття. До появи дитини на світ ще залишилося досить багато часу, а матуся переживає: невже почалося? Передвісники пологів бувають у більшості жінок. Не обов’язково саме ви відчуєте все з них. Отже, от як організм сигналізує про те, що малюку залишилося пробути в черевці ніяк не більше 4 тижнів.

Опущення живота. Раптово мама відчуває, що стало легше дихати, а живіт поміняв форму, опустився нижче. Хода стає повільніше, може відчуватися тиск головки дитини у області лобкової кістки.

Позиви “на низ”. Після опущення живота нерідко мамі частіше хочеться в туалет. А за пару днів до пологів може з’явитися частий кал. Це природний механізм, який дозволяє підготувати організм до пологів.

За декілька днів до пологів ваш малюк може рухатися менше. Адже він вже великий, і його головка ще нижче опускається до тазових кісток мами.

Деякі жінки помічають, що стають більш “загальмованими”, ніби занурюються свідомістю всередину себе. Міняються реакції на зовнішні подразники, вони можуть бути як “вибуховими”, так і дуже повільними. Це дуже добре, оскільки перед пологами активізується стародавня частина мозку, в якій зберігається найефективніша програма пологів, і загальмовується кора головного мозку, що звичайно тільки заважає жінці добре і правильно народжувати.

Слизиста пробка. З піхви на останньому місяці вагітності виходить слиз. Якщо в слизистих виділеннях з’являються рожеві або червоні вкраплення, то, швидше за все, до пологів залишається всього декілька днів. Це шийка матки готується до майбутніх пологів. У одних жінок слизисті виділення бувають рясні і часті, у інших — практично непомітні.

Тренувальні перейми. Ще до початку самих пологів мама може відчувати періодичні безболісні скорочення матки. Якщо відчуття протягом найближчих декількох годин не стають яскравіше і регулярніше, то це тільки найсправжнісінькі передвісникові перейми. А пологи можуть початися як через декілька днів, так і через декілька тижнів, тому не варто поспішати їхати в пологовий будинок при перших потягуваннях внизу живота.

Ососбисто у вас можуть виникнути всі ці відчуття, деякі з них, а може, і жодного. Всі варіанти абсолютно нормальні.

У більшості жінок пологи починаються з схваток. Спочатку виникають ниючі відчуття внизу живота, потім матка починає регулярно скорочуватися. Сила цих скорочень збільшується, а періодичність схваток частішає.

Може виникнути біль в поясниці, бажання змінювати положення тіла. Найперші перейми проходять з інтервалом 10-20 хвилин, і вони слабо відчутні, безпосередньо перед пологами вони проходять часто, через 1-2 хвилини. В цей час в організмі формується коктейль гормонів, який допомагає тканинам родових шляхів розм’якшуватися, і шийка матки поступово розкривається.

На самому початку не поспішаєте в пологовий будинок. Можна подрімати удома, прийняти теплий душ, масажуючи ним ті ділянки тіла, які цього “просять”. Головне — відчувати спокій і безпеку. В середньому у первородячих жінок період схваток триває 7-12 годин, тому їхати в пологовий будинок можна, коли перейми стануть відчутніше і з періодичністю раз на 5-7 хвилин. Головний критерій пологів, що дійсно почалися, — це періодичність схваток: якщо вони йдуть те через 5 хвилин, то через 15, то, швидше за все, це підготовчий період.

Інколи пологи починаються з виливання навколоплідних вод. Це значить, що плодовий мішок прорвався і передні води, які знаходяться перед головкою малюка, відійшли з матки. Такий початок пологів нормальний, за ним, як правило, послідують перейми і звичайний родовий процес.

Дотримувати спокій необхідно для того, щоб все пройшло природно, оскільки адреналін — гормон стресу — гальмує пологи.

Джерело: mamaclub

Поділитися в...

Вас може зацікавити...