П’ять банальних порад, які давати не варто

пять банальних порадЧас від часу люди люблять давати поради. Особливо коли їх давати не просять. Особливо – коли просять не давати. В топі найбільш банальних, але популярних: «Поводься з людьми так, як хотіла б, щоб вчинили з тобою», «Прийми його таким, яким він є», а також вірні ліки від усіх бід, улюблене всіма мамами та бабусями – «Заміж тобі треба». Ми уважно вивчили поради, які дають кожній дівчині, і спробували розібратися, яке смислове навантаження вони насправді несуть.

«Прийми його таким, яким він є»

Деякі перефразують або додають, знизавши плечима: ну, ось він такий, який є. Його не переробиш, змирися. Маючи при цьому на увазі, що тобі варто терпіти недоліки партнера, тому що він вже дорослий і навряд чи зміниться.

Чому це не працює?

Тому що людей справді не можна змінити, але протягом усього життя вони змінюються самі – сублімують власний досвід і потім звертають його на користь собі і своїм відносинам. Є маленьке «але»: дорослі люди змінюються тільки в тому випадку, якщо хочуть змінитися. Якщо ні – пропонують тобі прийняти їх «такими, як є». Фактично це означає, що людині комфортно вести себе так, як вона себе вже веде, недоліків у себе не бачить і йти на компроміси, щоб зробити спілкування з собою трохи більш комфортним, свідомо не хоче. Чи потрібна поруч людина, яку зовсім не хвилює твій комфорт – ось питання.

«Тобі треба вийти із зони комфорту»

Зоною комфорту психологи називають область життєвого простору, в якій людина відчуває себе в безпеці. Це усталений світ, де все стабільно і зручно, та сама «своя тарілка». Але для того щоб навчитися чомусь новому, розфарбувати життя новими фарбами і в підсумку дати самому собі можливість розвиватися, зі старими, нехай і такими зручними, життєвими шаблонами варто попрощатися.

Чому це не працює?

Тому що не можна вийти звідти, куди ти ще не увійшов. А багато, дуже багато людей про зону комфорту тільки в інтернеті і читали. Тримаючи смартфон замерзлими руками в електричці о 8 годині ранку. Для тих, кому стабільність в життя тільки сниться, вихід із зони комфорту – тобто порушення навіть тих звичних кордонів, що є – стане не поштовхом до розвитку, а додатковим стресом. А хіба він так необхідний?

«Просто радій життю, будь позитивніше!»

Іншими словами – перестань переживати, дратуватися і дутися. Поганим настроєм справі не допоможеш, а ось позитивний погляд на світ, навпаки, творить чудеса. Тобто після зміни валентності настрою в твоєму житті автоматично буде відбуватися більше хорошого, ніж поганого.

Чому це не працює?

В цілому ми згодні з тим, що посміхатися частіше нікому не завадить. Однак у багатьох випадках твоя негативна або агресивна реакція абсолютно нормальна і виправдана. Тебе обрахували в магазині, хтось перекрив виїзд з офісної парковки, а пробки складають 12 балів з 10 можливих? Логічно, що, якщо щось трапиться з тобою щось з перерахованого вище, ти хоча б злегка засмутишся і навряд чи станеш «просто радіти життю» (бо чому тут радіти). Крім того, якщо припустити, що установка «Посміхнись світові – і світ усміхнеться тобі» дійсно працює, з’ясується наступне: результат більшості ситуацій, в які ти потрапляєш, залежать тільки від тебе. Демонструвала світові тільки позитив? Він тобі за це – життя без стресів, щасливе особисте життя і виграш в лотерею. Часто дратувалася і злилася? Отримай зниження по службі, розлучення і зламався під час твоєї відсутності холодильник! На жаль, світ влаштований не так лінійно.

«Поводься з людьми так, як хотіла б, щоб вони вчинили з тобою»

Якщо хтось чинить не найкращим чином або робить щось, що тобі не подобається – просто покажи йому, як треба. Людина обов’язково прийме твою точку зору, а в наступній подібній ситуації вчинить так, як це робиш ти. Посміхнися хулігану у відповідь на його витівку – і він закине хуліганство!

Чому це не працює?

Помилка закладена в самій пораді: вона передбачає, що всі люди влаштовані однаково, що їм подобається приблизно одне й те саме. Фактично нам пропонується стати дзеркалом іншої людини. Ти розпитуєш подругу про розставання з хлопцем, тому що тобі самій в подібній ситуації потрібно виговоритися, а краще не один раз. Ти думаєш, що і вона цього хоче, однак подруга – не ти, їй після розлучення хочеться діаметрально протилежних речей: щоб до неї не приставали з розпитуваннями, тому відмовчується. Ви обидві ведете себе так, як хотіли б, щоб чинили з вами. І в результаті не отримуєте нічого, крім нерозуміння, а то й роздратування один одним.

«Заміж тобі треба»

Кодову фразу найчастіше вимовляють старші родичі. Привід порадити створити осередок суспільства може бути абсолютно будь-яким. Ніяк не можеш здати сесію? Заміж тобі треба. Проблеми на роботі? Кидай її – і заміж. Задумала переїхати в іншу країну? Краще б заміж вийшла! Життя не радує і просто немає настрою? Ну, тут вже ясна річ, чому.

Чому це не працює?

Тому що заміжжя, як і народження дітей, хоч і є одним з найважливіших рішень у житті, але все ж не панацея і не ключ від усіх дверей. Від того, що ви разом з бойфрендом сходите в РАЦС, думки про переїзд в іншу країну не вивітряться з твоєї голови, шеф не перестане сердитися, річний звіт не напишется сам собою, а поганий настрій не виправиться – якщо, звичайно, причиною його не було відсутність обручки на безіменному пальці. Життя було б куди простіше, якби сенсом її наповнювало щось одне: заміжжя, кар’єра, діти. Підкреслив потрібне, пройшов квест – і вуаля! Кожен день наповнився змістом. Але світ, як ми вже говорили, влаштований складніше, вдале заміжжя не є вирішенням всіх проблем. Це просто вдале заміжжя.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...