Пупкова грижа у новонародженого

grizaЩо таке пупкова грижа

Грижа пупкова у малюка є вродженим дефектом в області пупкового кільця. В основному ця грижа представляє собою петлю кишечника, і дане захворювання успішно лікується. Грижа зустрічається у двадцяти відсотків новонароджених, частіше у діток недоношених.

Пупкове кільце є вузьким отвором, через яке проникають судини, якими малюк був з’єднаний із плацентою, ще перебуваючи в утробі мами. Коли дитина народжується, то пуповину перев’язують, і її зайва частина відпадає. Після цього кільце закривається, а потім рубцюється. За тривалістю цей процес займає кілька тижнів.

Симптоми

Головним симптомом появи пупкової грижі є випнуте пупкове кільце. Помітити це можна, коли малюк плаче, або якщо у малюка коліки. У даний момент може виділятися частина петлі кишечника, яка, у свою чергу, буде заважати пупочному кільцю зарубцьовуватися.

Причини виникнення

Пупкова грижа у новонароджених може з’являтися з різних причин: спадкові захворювання, а також набуті захворювання. На появу даного захворювання також впливають екологія, різні хімічні засоби, інфекційні хвороби матері. Дані фактори можуть негативно впливати на плід, наприклад, уповільнити розвиток сполучної тканини. Пупкова грижа може виникнути внаслідок хвороб, які понижають м’язовий тонус, наприклад, рахіт. Крім усього іншого, причинами появи грижі у малюків можуть бути часті коліки, запори і надмірне скупчення в кишечнику газів.

Лікування

Лікування пупкової грижі у малюків в основному не вимагає хірургічного втручання. До чотирьох років, як правило, вона сама зникає, якщо малюку почати своєчасно робити спеціальний масаж, вправи, щоб зміцнити м’язи живота, а також певні процедури. Масаж живота можуть робити лікарі або масажисти. Але, опанувавши спеціальну техніку, такий масаж можуть робити і батьки.

Будьте здорові!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...