Психосоматика: правда чи вигадка

психосоматикаПсихосоматика – це напрямок як в медицині, так і в психології, який розглядає вплив різних психологічних розладів, на тіло людини. Напрямок пояснює появу багатьох хвороб саме через психологічне незадоволення різними сферами життя. А якщо ще простіше, то «всі хвороби – від нервів».

Психосоматика: історичні передумови

Ще в Стародавній Греції лікарі знали, який сильний вплив душі на тіло людини. А з давньогрецької мови «психо» перекладається як «душа», а «сома» – як «тіло».

Адже ще Зигмунд Фрейд розглядав захворювання, пов’язані з несвідомим розумом і витісненням.

У сучасному світі, термін психосоматика почав використовуватися на початку 19 століття, і тільки в середині 20 століття цей напрям став воістину популярним.

Як ми бачимо, від такої своєрідної захисної реакції організму, на психологічні подразники, знали ще дуже давно, але стали приділяти пильну увагу лише зовсім недавно.

Психосоматика: психологічне пояснення

Вважається, що саме Леслі ЛеКрон перший висунув сім основних причин психосоматичних розладів.

Перша причина – це внутрішній конфлікт людини з самим собою, або її свідомого з несвідомим. Це боротьба протилежних бажань людини, і коли одне з них перемагає, інше починає «хандрити», і викликати в організмі фізично-відчутні реакції.

Друга причина – це так звана мова тіла, що в буквальному сенсі стає реальністю. Це той випадок, коли думки і слова матеріальні. Так, якщо ви вголос вимовляєте фрази, на кшталт «у мене голова болить від нього», вона і справді почне боліти.

Ще однією причиною, є «вигода» організму похворіти. Адже іноді людина дійсно не розуміє, в чому причина її хвороб, але частіше вона підозрює в чому проблема. Зв’язок наступний: краще відчувати біль, адже якщо організм одужає, йому необхідно буде опинитися віч-на-віч з проблемою, і якось розв’язати цю проблему.

Четверта причина – це гіркий досвід з минулого, який нерідко проноситься людиною протягом усього життя, всіляко проявляючись у різних хворобах.

Ще однією причиною, що може привести до психосоматичної реакції є ідентифікація себе з іншою людиною, з її страхами і хворобами. Вони як би «відображаються» на вашому житті і на вашому здоров’ї.

І дві останні причини – це самобичування і навіювання собі певного стану або хвороби.

Психосоматика: практика

У своїй книзі «Як зцілити своє життя», Луїза Хей призводить цілу таблицю, з найменуванням хвороби, ймовірну причину її виникнення згідно психосоматики, і її усунення.

Так, якщо ви відчуваєте часті головні болі, це говорить про те, що ви відчуваєте сильний опір до примусу, або до життя. Безсонням страждають ті люди, що відчувають почуття провини або страх, а постійний нежить у тих, хто внутрішньо просить про допомогу, яким необхідна підтримка в життєвій ситуації.

Тому, правда чи вигадка вирішувати вам, адже в кінцевому рахунку не важливо, що послужило причиною виникнення тієї чи іншої хвороби, важливо – бути здоровим.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...