• Без категорії

Психологія вагітної: як зрозуміти майбутню маму?

Психологія вагітної: як зрозуміти майбутню маму?

Вагітність – це особливий стан, під час якого жінка сильно змінюється нетільки зовні, але і внутрішньо. Багато майбутніх мам під час вагітності стаютьвередливими, плаксивими, образливими, вимагають до себе підвищеної уваги. Чомутак відбувається? Як зрозуміти майбутню маму?

Розвиток вагітності характеризується серйозною гормональною перебудовою ворганізмі жінки. Гормони змушують тіло жінки мінятися, крім того, змінюється іїї психологічний стан.

Вагітну може охоплювати раптовий сум, радість, досада, вона може бутинезадоволена собою, оточуючими, впадати в справжні депресії, у неї можутьмінятися смаки й уподобання, спостерігатися сильні перепади настрою. Часто самажінка засмучується через таких змін і просто не може впоратися з собою.

За всіма цими психологічними змінами стоїть малюк, що живе у мами в животі.Важливо відзначити, що якщо спостерігати вагітність по тижнях і триместрах, тонайбільш сильні психологічні зміни найчастіше припадають на перший і третійтриместр вагітності. У першому триместрі вони пов’язані в основному з фізичнимизмінами в організмі, а в третьому з очікуванням пологів.

Причини «вагітної» хандри

Сильні психологічні зміни характерні практично для всіх майбутніх мам.Головна їх причина – гормональні зміни в організмі. Але, крім цього фактора є йінші, які впливають на психологію вагітної жінки.

Серед інших причин перепадів настрою під час вагітності можна відзначитихвилювання і страхи, пов’язані з розвитком і здоров’ям майбутньої дитини,майбутніми пологами.

Крім того, багато жінок панічно боятися набирати кілограми, також вонипобоюються того, що стануть непривабливими для чоловіка і не зможутьповернутися в колишню форму після пологів.

Багато майбутніх мам відчувають себе під час вагітності справжніминенажерами, так як їх постійно долає бажання що-небудь з’їсти. Цей факт можедуже сильно засмучувати вагітну, доводячи її до депресії.

Деякі вагітні з жахом думають про те, що після народження малюка їмдоведеться стати домогосподарками, позбутися спілкування з друзями, роботи. Всеце наводить на майбутніх мам справжню тугу.

Всі ці фактори можуть викликати поганий настрій, депресію, істерики. Зодного боку, такі психологічні зміни цілком нормальні для майбутніх мам, але зіншого боку, потрібно обов’язково навчитися боротися з нападами депресії, такяк всі негативні емоції мами погано позначаються на розвитку малюка.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...