Психологічні проблеми підлітків

Психологічні проблеми підлітківПідлітковий період – це особливий етап у житті кожної людини. Саме на цьому життєвому відрізку відбувається формування світогляду і розвиток індивідуальності. І досить часто цей час супроводжується виникненням різного роду психологічних проблем.

Активне фізичне і статеве дозрівання в цей період пояснює надмірну увагу до своєї зовнішності. У багатьох це проявляється у невдоволенні собою, особливо, якщо з боку висловлюються якісь зауваження з приводу зовнішнього вигляду. Дівчатка починають зловживати косметикою, використовувати різного роду дієти, сліпо піддаватися моді , що диктує свої правила і доходить до непристойності. Усвідомлення своєї невідповідності намальованим ідеалам, може призвести до патологічного хворобливого невдоволення собою. Крім зовнішнього вигляду загострюється увага до фізичних і психологічних особливостей. Проявляється заклопотаність у напрямку інтелектуального розвитку, що призводить до прагнення постійного саморозвитку та самовдосконалення.

Конфлікти в сім’ях викликають бажання підлітка бути незалежним і самостійним. На цьому етапі молоді люди починають ставати в опозицію, піддавати критиці все і всіх, не визнають жодних авторитетів. І батькам потрібно проявити тут особливу мудрість і чуйність по відношенню до своїх чад. Адже саме зайвий контроль і опіка можуть не допомогти, а нашкодити взаєминам з дітьми. І тоді є небезпека, що, не знайшовши розуміння в близькому оточенні, підліток почне його шукати в колі однолітків, які зрозуміють і приймуть його таким, яким він є. А такі групи можуть зробити негативний вплив не тільки на характер підлітка, але і на подальше життя людини в цілому.

У підлітковому віці людина особливо діддається своїм емоціям, які не відрізняються стабільністю. Зайва імпульсивність, суперечливість почуттів, схильність до тривоги провокують появу стресів, розбіжностей, конфліктів вдома і в школі.

Проблеми у підлітків можуть бути викликані найнесподіванішими причинами. Деякі можна пояснити саме віковими критеріями. І тут головний помічник у вирішенні питань – час і розуміння рідних. Інші ж можуть мати глибоку психологічну підоснову, коли вже досить складно обійтися без допомоги кваліфікованого психолога.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...