Психологічна підготовка вагітних

Психологічна підготовка вагітних

Якось склалося, що в нашій країні до допомоги психологів вдаються в крайньому випадку. І вагітність до цих крайніх випадків не відноситься. Не приховую, що я сама відмовлялася від такої допомоги, коли в жіночій консультації лікар-психолог запропонувала мені походити на її сеанси, щоб краще психологічно підготуватися до майбутніх пологів і ролі мами. Я наївно вважала, що цілком і так готова, раз вже моя вагітність бажана і планована, а я вже досить доросла людина, що розуміє, що робить.

Ну що сказати – я помилялася. І якщо вагітність і пологи я перенесла нормально, то я виявилася абсолютно не готова до того, що мене чекало після пологів.

А в розмовах з іншими вагітними я дізналася, що у деяких жінок були дійсно сильні проблеми з ухваленням свого “вагітного” стану. А поганий настрій і самопочуття мами погано впливає на ще ненародженого малюка.

Тому відвідування під час вагітності психолога, особливо якщо ви очікуєте свого первістка, може виявитися дуже корисним.

Чим може допомогти психолог?

Вагітність

Психолог може допомогти вам “прийняти” свою вагітність. Під час вагітності тіло жінки змінюється, росте живіт, збільшуються груди. З’являються розтяжки, у багатьох – ще й набряки в тій чи іншій формі. На останніх тижнях важко ходити, постійно тягне в туалет, все потіє. Гормони просто скаженіють, емоції зашкалюють – ви можете розридатися над милою фотографією кошеня, а можете влаштувати страшний скандал через дрібницю.

А обмеження під час вагітності? Це не можна їсти, туди не можна ходити, так не можна робити і т.д ..

Жах просто! І чим більше жінка звикла бути незалежною і активною до вагітності, тим складніше їй звикнути і прийняти свою вагітність.

Психолог може допомогти вам знайти, крім мінусів, ще й безліч плюсів для вас у вашій вагітності.

До речі, іноді психологічні проблеми у прийнятті вагітності дружини виникають саме у чоловіків. Багато чоловіків не розуміють, як реагувати на емоційні бурі дружини, чому їй важко зайвий раз сходити в магазин, чому вона більше спить і менше приділяє увагу йому. У таких випадках будуть корисні спільні сеанси вагітної жінки та її чоловіка з психологом.

Пологи і перебування в пологовому будинку

Як не дивно, до цього теж треба бути готовим психологічно. Багато хто боїться пологів, бояться болю. Жінки читають моторошні історії пологів, і впадають в паніку, що у них буде теж саме. Психолог поговорить з вами про ваші страхи і постарається їх зменшити, щоб ви максимально спокійно увійшли в пологи і пройшли цей процес.

Перебування в пологовому будинку з дитиною також буде для вас новою ситуацією. Тепер ви відповідаєте не тільки за себе. А ще й за малюка, який зараз повністю залежить від вас. І ви повинні захищати його права. Саме вам доведеться піклуватися про те, щоб у нього були чисті пелюшки, йому нізвідки б не дуло, було тепло і добре. І про всяк випадок була б припасена суміш для годування.

Перші місяці після пологового будинку

Ви вдома, з дитиною. Ваша вагітність вдало завершилася, пологи пройшли чудово. І тепер малюк солодко сопе в своєму ліжечку, яке ви для нього приготували. Думаєте, все закінчилося? Все тільки починається! Безсонні ночі; постійна зміна підгузників; відвідування лікаря; здача аналізів; зводить з розуму плач, коли ви не можете визначити причину … І якщо ви виховуєте дитину самі, то приготуйтеся, що відлучитися вам куди-небудь найближчим часом не вийде.

Тобто, фактично, перший час після пологів ви собі належати не будете. Ваш розклад повністю буде підлаштовано під дитину, її потреби.

До цього додасться те, що ваше тіло відновиться не відразу. І, можливо, залишаться розтяжки або животик повністю не забереться, улюблений одяг налазити не буде, волосся випадуть.

Бесіди з психологом допоможуть прийняти всі зміни, які відбудуться з вашим тілом і вашим життям, згладити ваше сприйняття себе, допоможе провести переоцінку цінностей.

Сеанси з психологом можуть істотно полегшити життя вагітним жінкам та їхнім родинам. Тому не варто відмовлятися від бесід з психологом, тим більше в жіночих консультаціях послуги психолога абсолютно безкоштовні.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...