Проживання з батьками: плюси і мінуси

Проживання з батьками плюси і мінусиЗ чим стикаються молодята, створивши нову сім’ю? Перш за все, з проблемою власного житла, коли не вистачає коштів на покупку власних квадратних метрів або немає бажання або можливості знімати квартиру. Тому один з подружжя наполягає на тому, щоб тимчасово пожити зі своїми батьками. Добре це чи погано?

Плюси проживання з батьками:

 1. Найголовнішою перевагою при спільному проживанні є матеріальна допомога: покупка продуктів, оплата більшої частини комунальних послуг, фінансова допомога батьків для задоволення будь-яких потреб молодят.
 2. Наступним пунктом є взаємодопомога. Наприклад, ви втомлені повертаєтеся з роботи, а вдома мама зустрічає вас з готовим вечерею. А завтра, якщо у мами не буде можливості, приготуєте Ви і так можна допомагати один одному в міру можливості.
 3. Взаємодопомога добре видно і при народженні дитини. Безумовно, молодій мамі непросто справлятися з дитиною, і коли є, кому допомогти, їй це піде на користь. Хоча, тут висвічується й інша сторона, коли молоді мами хочуть самі з усім справлятися, але про це вже в мінусах.
 4. Ще одним плюсом є правильний напрям, який дадуть батьки своїм дітям на початку їхнього спільного життя. Якщо батьки люблять один-одного, то вони можуть бути прикладом для молодих. Це і досвід в сімейному побуті, і інші корисні життєві поради, які вони можуть дати протягом того часу, поки молоді будуть жити з ними.

Мінуси проживання з батьками:

 1. При розподілі площі з батьками молодята опиняються в нерівних умовах, а саме другий, що переїхав може відчувати себе некомфортно, йому доводиться підлаштовуватися під особливості побуту, приготування їжі, ведення господарства.
 2. При виникненні сварки батьки підтримають здебільшого свою дитину.
 1. Подружжя будуть позбавлені можливості бути більш самостійними, так як вони для батьків завжди залишаться дітьми. Батьківська турбота, виявлена в самих благих намірах, буде домінувати над прагненням до самостійності.
 2. При народженні дитини молоді мами не хочуть, щоб вихованням дітей займалися їх свекрухи. Знову-таки, це не стосується тих, хто хоче лише допомогти, а не домінувати, і знову впирається в бажання бути більш самостійними.
 3. Є ще один варіант: коли родичі вагітної або молодої мами можуть бути не такими розуміючими і не проявляти належної дбайливого ставлення до вагітної дочки чи невістки.
 4. Навіть часткова фінансова залежність може бути джерелом утриманських настроїв і проявів ліні. Батьки матеріально вкладаються в життя подружжя, що дозволяє їм потім контролювати особисте життя молодят і встановлювати для них власні порядки. Хочеться відзначити, що молоді, навіть живучи окремо, не повинні відмовлятися від батьківської допомоги, коли вона їм дійсно необхідна.
 5. На одній кухні повинна бути одна господиня. Можливий варіант мами з донькою, але невістки зі свекрухою – рідко. Найчастіше господинею залишається більш досвідчена мама. А молода дружина позбувається можливості навчитися добре готувати для свого коханого і здійснювати на кухні ті чудеса, які вона захоче.
 6. Інтимні стосунки як молодої, так і старшої пари можуть тимчасово ускладнитися через присутність в будинку іншої людини – зятя чи невістки.

Висновок: молода сім’я повинна спочатку жити окремо і не залежати від батьків, що дозволить їм бути більш самостійними, навчитися разом співіснувати і зберегти свої відносини і відносини зі своїми батьками.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...