• Без категорії

Проводимо казкотерапію

Проводимо казкотерапіюГерої страхів і причини страхів

Перш ніж викликати героїв казок на боротьбу із страхами, потрібно з’ясувати причину страхів. У кожному, окремо взятому випадку, вони різні. Так, відчуття страху у дитини може викликати якийсь конкретний випадок, який з ним відбувся (малюк злякався собаки, впав з гори, обпікся). З часом цей тривожний стан проходить, якщо ситуація не повторюється, і батьки вчасно надали належну увагу карапузу, пояснили причини, чому так трапляється.

Зрозуміло, що в цьому випадку герої казок, за допомогою яких ми долатимемо дитячі страхи повинні стоїчно переносити травми і не боятися собак.

Трапляється і так, що іноді самі дорослі стають причиною того, що в дитячій душі народжується страх. У надмірно тривожних батьків зростають такі ж діти, для яких емоції і поведінка найближчих для нього людей дуже значущі. Спочатку малюк копіює дорослих, а потім і повністю може перейняти на себе їх поведінку. Наприклад, дитина ніколи б і не подумала боятися павуків, якби йому не передався мамин страх, яка одного разу перелякано ойкнула побачивши нешкідливого павука. В цьому випадку герої казок теж швидко допоможуть скоректувати поведінку малюка.

Ще однією причиною виникнення страху стають дитячі фантазії. Дитина вибудовує в своїй головці дивовижні образи, одушевляє предмети, для нього все має значення. По суті, діти лякають себе своїми ж придумуваннями. Тому постарайся зробити так, щоб дитина якомога частіше слухала казки, герої яких не боялися б взагалі нічого.

Також, якщо ти не хочеш посіяти страх в душі своєї дитини, у жодному випадку не лякай його тим, що герої казок прийдуть і заберуть його або взагалі, що герої казок можуть зробити щось погане малюку.

Пам’ятай, для маленького чоловічка немає нічого жахливіше, ніж залишитися без мами в цьому великому і малознайомому світі, хай навіть з героєм казок.

Як герої казок повинні правильно реагувати на страхи малюка

Якщо ти бачиш, що крихту щось турбує, знай, в твоїх силах допомогти йому справитися з цим за допомогою героїв казок. Ніколи не відмахуйся від дитини, коли він тобі говорить: «Мені жахливо!». Завжди уважно і з розумінням відносься до цього. І розкажи малюку казку, дії героя в якій допоможуть йому подолати страх.

Коли малюк бачить, що його приймають і не висміюють, він обов’язково тобі розповість, що його турбує і ніж він наляканий. Відповідно, буде набагато легшим підшукати потрібного героя казок.

Лікування страхів за допомогою героїв казок практикується з найдавніших часів

Ще з давніх часів казкових героїв використовували не тільки для того, щоб заспокоїти дитину, захопити її перипетіями сюжету, але і щоб навчити і пояснити дитині безпричинність його страхів. Герої казок – це, по суті, передача життєвого досвіду з покоління в покоління. Герої казок піднімають дуже багато загальнолюдських проблем, і, звичайно ж, герої казок завжди знаходять образні способи їх рішення. Але найголовніше – герої казок завжди зберігають надію на благополучний результат ситуації! А це так важливо для дитини – знати, що у результаті все буде добре. Саме тому герої казок творять дива, допомагаючи малюку справитися з непростою для нього ситуацією.

Особливості терапевтичної задачі героїв казок у тому, що герої казок повинні розглядати конкретну проблему, направлену на конкретну дитину.

При цьому абсолютно неважливо, чи герої казки в даному випадку слідуватимуть загальноприйнятому сюжету оповідання. За основу можна узяти героїв улюбленої казки вашого малюка і підстроїти її сюжет під свою проблему.

Або взагалі скласти нову казку з новими героями. Головне, негативного героя казки (цей герой казки втілює страхи твоєї дитини), потрібно або висміяти і зробити безсилим, або перетворити на позитивного героя казок (наділити цього героя казок смішними, добрими рисами, додати герою казок вигляд симпатичної істоти).

В ході бесіди дитина сам підкаже вам бракуючі деталі образу героя казок і лінію сюжету. А потім важливо придумати який герой казки і за допомогою чого переможе страх. Це можуть бути, наприклад, такі архитіпічеськіє герої казок, як чарівник, добрий гном, сміливий лицар, відважний мальчик-с-пальчик, красуня-фея, просто малюк, який чимось нагадуватиме твого.

Не варто забувати, що приводячи дитині в приклад героїв казок, можна не тільки подолати дитячі страхи, але і перемогти шкідливі звички у дітей.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...