Протизаплідні таблетки: відповіді на найпопулярніші питання

Протизаплідні таблеткиЯкщо ти розглядаєш протизаплідні таблетки як альтернативний метод контрацепції, але з якихось причин не можеш зважитися, ознайомся з відповідями на найпопулярніші питання, що стосуються цього методу контрацепції.

Перехід на протизаплідні таблетки – це нелегке рішення для більшості дівчат і жінок. При цьому немає на 100 відсотків правильних або неправильних рішень, так як для кожного все індивідуально.

Доктор Ванесса Куллінс, віце-президент із зовнішніх медичних питань в Planned Parenthood, і доктор Дженніфер Ештон, акушер-гінеколог, відповіли на найпоширеніші питання, які цікавлять жінок перед початком прийому протизаплідних таблеток.

 1. Чи потрібно повідомляти батькам про прийом протизаплідних таблеток?

Якщо у дівчини складаються довірчі відносини з батьками (мамою), то це варто зробити. Це настільки ж важливо, як обговорення будь-яких інших медичних питань, що стосуються твого здоров’я. Якщо ти звернешся з цим питанням до батьків, то вони зрозуміють, що ти вже достатньо зріла для прийняття подібного рішення, і зробила це не за їх спиною, а в першу чергу прийшла за порадою до них.

 1. Чи потрібен рецепт на таблетки? Хто його виписує?

Перед тим, як перейти на протизаплідні таблетки, необхідно обов’язково проконсультуватися зі своїм гінекологом і здати необхідні аналізи. Прийом таблеток може спровокувати збільшення проблем, про існування яких ти, ймовірно, навіть не знала.

 1. З якого віку можна приймати таблетки?

Жоден лікар не випише протизаплідні таблетки дівчинці, яка не досягнула статевої зрілості. Однак з того моменту, як у тебе почалися місячні, ти можеш відправлятися на консультацію з гінекологом і обговорювати з ним цю тему, незалежно від того, живеш ти статевим життям, чи ні. Протизаплідні таблетки часто рекомендують приймати при болісних менструаціях або проблемній шкірі, з чим особливо часто стикаються підлітки.

 1. Протизаплідні таблетки допомагають регулювати менструальний цикл?

Немає нічого жахливішого, коли місячні застають тебе в самий невідповідний момент, коли, як на зло, під рукою немає ні прокладки, ні тампона. До того ж, якщо ти ведеш сексуальне життя і не оберігаєшся, то останні кілька днів до початку місячних в буквальному сенсі перетворюються в пекло.

При прийомі протизаплідних таблеток менструальний цикл дійсно коригується, а самі місячні протікають швидко і безболісно. Ти будеш з точністю до одного-двох днів знати, коли почнуться місячні, і завжди буде готовою до них.

 1. Чи сприяє прийом протизаплідних таблеток набору ваги?

Можливо, ти чула жахливі історії від дівчат, які набрали вагу через прийом таблеток, проте це перебільшення. У таблетках міститься той же набір гормонів, які виробляє твій організм, тільки в різних кількостях. Ти можеш відзначити невелику надбавку у вазі (в середньому – до 1,5 кг). Так як це усереднений показник, і кожен організм індивідуально реагує на ті чи інші препарати, то ти можеш набрати трохи більше, або зовсім не поправитися.

 1. Чи збільшується груди?

Збільшення грудей при прийомі протизаплідних таблеток – це поширений міф, який прийшов до нас в 1960-і роки, коли перші протизаплідні таблетки надійшли в продаж. Вони містили естроген (стероїдний жіночий статевий гормон), який міг привести до збільшення грудей. У сучасних препаратах кількість естрогену значно нижче, за рахунок чого вдалося знизити до мінімуму кількість побічних ефектів.

 1. Чи покращиться стан шкіри?

Так, і значно. Гінекологи часто прописують дівчатам протизаплідні таблетки саме з цією метою – щоб поліпшити зовнішній вигляд і стан шкірного покриву. Разом з таблетками в організм надходить естроген, який пригнічує андроген – гормон, який відповідає за вироблення підшкірного жиру. Однак, май на увазі: протизаплідні таблетки – це не панацея від акне. Деяким дівчатам вдалося повністю позбутися від прищів, в той час як частині з них вдалося домогтися поліпшення, але не позбутися їх остаточно. Лікарі акцентують увагу на тому, що спочатку ситуація може тільки погіршитися, а результат може стати помітний тільки через два-три місяці прийому.

 1. Чи викликають таблетки перепади настрою?

Ти напевно чула про те, що дівчата, що приймають протизаплідні таблетки, часто страждають від депресій і неконтрольованих перепадів настрою. Однак, незважаючи на те, що деякі непідтверджені факти цієї побічної дії є, жодне клінічне випробування не підтвердило зв’язку таблеток з психологічним станом.

Стреси і перепади настрою є частиною нашого життя, і вони можуть просто збігтися з періодом прийому препарату. Однак, якщо ти відзначаєш ненормальну реакцію організму на прийом протизаплідних таблеток, то краще проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем.

 1. Як скоро після початку прийому таблеток можна не оберігатися за допомогою презерватива?

У перші кілька днів після початку прийому таблеток варто оберігатися презервативом. Кількість цих днів залежить від дня твого циклу. Якщо ти почала пити таблетки в перші 1-5 днів від початку кровотечі, то оберігатися презервативом можна перестати вже на наступний день. Якщо ж ти почала приймати таблетки після того, як пройшли місячні, то варто оберігатися ще сім днів.

При цьому пам’ятай про те, що таблетки захищають від небажаної вагітності, але не захищають від інфекцій, що передаються статевим шляхом. Перестати оберігатися презервативами можна лише в тому випадку, якщо у тебе є постійний партнер, в якому ти впевнена. Якщо ж ти ведеш нерегулярне статеве життя і часто міняєш партнерів, то від презервативів відмовлятися не варто.

 1. Навіщо приймати таблетки в один і той же час?

Таблетки є дуже ефективною формою контролю народжуваності тільки в тому випадку, якщо їх приймати правильно. Якщо приймати таблетки щодня в один і той же час, то ймовірність завагітніти прагне практично до нуля. У той же час, якщо час прийому збито, то ймовірність небажаної вагітності зростає (за статистикою, вагітніють 9 і 100 жінок, що приймають таблетки).

Час прийому обумовлений тим, що в організмі жінки протягом 24 годин повинен бути постійний набір гормонів. Допускається відхилення від звичайного часу прийому не більше, ніж на дві години.

Для зручності поєднуй прийом таблеток з щоденною функцією, яку ти виконуєш в один і той же час. Наприклад, після чистки зубів, або під час сніданку.

 1. Що робити, якщо забули прийняти таблетку?

Це залежить від того, скільки годин або днів пройшло з моменту останньої дози.

Якщо пройшло тільки кілька годин від стабільного часу прийому, і ти сексуально активна, то випий пігулку, як тільки згадаєш про неї. Наступну пий в звичний час.

Якщо пройшла доба, а ти так і не згадала про прийом таблетки, при цьому ти сексуально активна: випий в призначений час дві таблетки і продовжуй пити в той же час щодня. Перші п’ять днів охороняйтеся презервативами.

 1. Чи безпечно приймати таблетки разом з іншими ліками?

Для молодих жінок, які, як правило, здорові, протипоказань немає. Однак, прийом сильнодіючих препаратів, таких як антибіотики або протигрибкові засоби, можуть знизити ефективність протизаплідної таблетки. У будь-якому випадку, перед початком лікування потрібно довести до відома свого лікаря.

 1. Чи безпечно приймати таблетки і пити алкоголь?

Алкоголь не має ніякого впливу на ефективність протизаплідних таблеток. Єдиним побічним впливом алкоголю під час прийому таблеток є те, що під його впливом жінки частіше забувають випити препарат в належний час.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...