Протипоказання до МРТ-обстеження

Протипоказання та обмеження МРТ-обстеженняПацієнт, якому потрібно зробити МРТ-діагностику, повинен бути упевнений в безпеці цієї процедури. Існує ряд обмежень і протипоказань, про які Вас в обов’язковому порядку проінформує медичний персонал. Про обмеження і протипоказання ви можете прочитати нижче:

1. Однією із властивостей магнітного поля МРТ є притягання металевих предметів. Як і пацієнт, так лікарі, що знаходяться в приміщенні магнітно-резонансного томографа, можуть стати «жертвами» металевих предметів, які довільно пересуваються в сильному магнітному полі. Саме щоб уникнути таких непорозумінь залізовмісні предмети проносити в зону дії МРТ не можна.

2. Сильне магнітне поле томографа може безпосередньо притягнути залізні предмети, які знаходяться всередині вашого тіла: судинні кліпси, металеві фіксатори, металеві і магнітні імплантати та інше. У таких випадках МРТ-діагностика заборонена, оскільки може спричинити за собою зсув цих предметів. Крім цього, металеві предмети можуть бути і причиною спотворення зображення, що може призвести до неправильних висновків на основі отриманої інформації.

3. Магнітне поле може також порушити роботу імплантованих електронних приладів. У їх переліку входить слуховий апарат, водії ритму серця.

4. У зону дії магнітно-резонансного томографа можна вносити носії інформації та інші електронні прилади – диски, магнітні і кредитні картки, карти флеш-пам’яті, мобільні телефони.

5. Чи можна проводити процедуру обстеження під час вагітності? Покищо не встановлено будь-якого потенційно шкідливого або небезпечного впливу магнітних полів на вагітність і плід. Але все-таки, щоб уникнути невідомого (варто пам’ятати про те, що кожен організм реагує на сторонній вплив по-своєму), не рекомендується поспішати проводити таке обстеження під час вагітності. МРТ-діагностика під час вагітності може мати місце тільки за наявності життєво важливих показань або при підозрі аномалії у плоду. У цьому випадку призначити таке обстеження має право тільки компетентний лікар.

6. Не можна проводити МРТ-діагностику хворим, які страждають на клаустрофобію (острах закритих просторів). Панічні напади під час знаходження в тунелі апарату можуть не дозволити провести дослідження.

7. До відносних протипоказань можуть також відноситися: інсулінові насоси, нервові стимулятори, неферомагнітні імплантати внутрішнього вуха, протези клапанів серця, кровоспинні кліпси (крім судин мозку), декомпенсована серцева недостатність.

8. Магнітно-резонансна томографія протипоказана при наявності татуювань, виконаних за допомогою барвників, які містять металеві з’єднання. Титан, широко використовуваний в протезуванні, не є феромагнетиком і практично безпечний при МРТ, але наявність татуювань, виконаних за допомогою барвників на основі сполук титану (наприклад, на основі діоксиду титану), є протипоказанням для дослідження. Тому навіть така дрібниця може викликати неприємні наслідки.

9. Важливо знати, що при дослідженні органів малого тазу (де його можна пройти читайте вкінці статті) сечовий міхур повинен бути помірно наповненим, але не при дослідженні інших органів або областей його краще звільнити інакше важко буде дочекатися закінчення процедури.

10. Представницям прекрасної половини людства варто звернути увагу на те, що при дослідженні голови елементи макіяжу (такі як тіні, туш та інші) можуть перешкоджати хорошій якості зображення або ж знижувати діагностичну цінність. Тому жінкам ми даємо наполегливу і слушну пораду утриматися від нанесення макіяжу.

11. Тепер про дітей. У дитячому віці (до п’яти років) може вимагатися седація (викликане лікарськими препаратами придушення свідомості) або наркоз. Ця необхідність обумовлюється нестабільною поведінкою дитини, що може викликати збій в дослідженні. Деталі слід обов’язково обговорити перед обстеженням з анестезіологом.

В Киеве пройти качественно мрт пояснично крестцового отдела позвоночника можно в нескольких клиниках и диагностических центрах, рейтинг которых можно найти на сайте navimed.com.ua.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...