Протилежності притягуються?

Чи притягуються протилежностіУ колишні часи існувала прикмета: якщо чоловік і дружина зовні схожі один на одного, значить будуть жити довго і щасливо. У цій прикметі, заснованої, як і багато прикмет, що дійшли до нас із глибини століть, на людської мудрості і спостережливості, мається зерно істини. Психологами було проведено цікавий експеримент: брали фотографію згодної брати участь в експерименті людини і, за допомогою фотошопу, переробляли її на обличчя протилежної статі (випробуваний про це не знав), але зі збереженням зовнішньої схожості з оригіналом. Потім брали ще кілька фотографій людей протилежної статі, додавали до них оброблену фотошопом фотографію випробуваного, і розкладали перед ним на столі, пропонуючи вибрати фотографію, особа на якій найбільш розташовує. Приблизно в 70% випадків випробуваний вибирав свою фотографію, не підозрюючи про те, що на ній зображено його власне обличчя. Психологи пояснюють цей феномен просто: люди зазвичай найбільше симпатизують тим, у кому знаходять якусь схожість з собою, підсвідомо відчуваючи, що чим більша схожість з людиною, тим легше можна буде знайти з ним спільну мову.

Більшість сімейних психологів переконані, що чоловік і жінка, для того, щоб їх союз був міцним і стабільним, повинні стати один для одного не тільки сексуальними партнерами, а й друзями. А для цього, у них повинні бути схожі захоплення, смаки, звички і темпераменти. Адже не дарма сказана крилата фраза: “Щоб шлюб був щасливим, чоловік і дружина повинні дивитися не один на одного, а в одну сторону”.

А як же тоді відоме всім твердження про тяжіння протилежностей? Психологи не зовсім з ним згодні, хоча й не заперечують, що в ньому є частка істини. Вони вважають, що притягуються не протилежні, а взаємодоповнюючі один одного люди. “Дівчинка пай” і “хуліган” з відомої пісні, насправді, можуть стати міцною парою тільки в одному випадку: якщо їх обопільне уявлення про ролі та обов’язки чоловіка і жінки у шлюбі збігається і якщо вони самі відповідають запитам і претензіям один одного. Наприклад, якщо “дівчинка пай” хоче бачити поруч із собою впевненого, рішучого і, в той час, романтичного і ласкавого чоловіка, і поведінка “хулігана” буде повністю відповідати її очікуванням, тоді у пари все складеться добре. А у випадку, якщо “хуліган” виявиться не романтиком і таким що не вміє красиво доглядати за жінкою, тоді, швидше за все, “дівчинка пай”, познайомившись з ним ближче, навряд чи захоче продовжити такі відносини. А для того, щоб чоловік і жінка мали схожі уявлення про поведінку чоловіка і дружини в шлюбі і могли вдало доповнити один одного, у них обов’язково має бути схоже виховання, а в дитинстві вони повинні мати перед очима відповідний приклад відносин своїх батьків.

Звичайно, при виборі партнера для життя не можна спиратися тільки на максимально взаємну схожість. Любов була, є і буде вирішальним фактором у стосунках чоловіка і жінки. Але, щоб уникнути непотрібних розчарувань і переживань, все ж варто придивитися уважніше до свого партнера і задати собі питання: чи буде приємно і цікаво перебувати поруч з такою людиною, коли взаємна пристрасть трішечки стихне.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...