ПРОСТИЙ СПОСІБ ШВИДКО ЗНЯТИ НАБРЯКИ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ

На жаль, набряки рук та ніг, а також оніміння пальців – досить часте явище під час вагітності. Набряклість не тільки викликає дискомфорт у майбутньої матусі, а й може становити серйозну небезпеку для здоров’я мами та дитини. Чому виникають набряки під час вагітності і як їх позбутися?

За статистикою з набряками під час вагітності стикаються близько 80% жінок. У більшості випадків вони ніяк не впливають на організм майбутньої матусі і малюка, і лише в деяких випадках супроводжують небезпечні стани, які вимагають обстеження та лікування.

Причини набряків під час вагітності

  • Найчастіше причини набряклості – у змінах роботи серцево-судинної системи майбутньої матусі. Мікроциркуляція крові змінюється тому що її обсяг збільшується майже вдвічі і перерозподіляється у більших судинах.
  • Також набряки можуть виникати через те, що збільшена в розмірах матка стискає деякі судини і в результаті кровообіг на певних ділянках погіршується.
  • Іноді, досить рідко, набряклість, оніміння та знижена чутливість можуть бути пов’язані зі зміною кута нахилу тазу та різними неврологічними змінами.

Як впоратися з набряклістю?

Щоб позбутися набряків потрібно перш за все з’ясувати їхню причину. І тому можна провести простий експеримент. Встаньте рачки так, щоб матка провисала вниз. Це знизить тиск на хребет, нижню порожнисту вену, сечоводи та інші органи, на які йде навантаження, коли ви стоїте, сидите або лежите.

Робіть таку вправу, що розвантажує організм, 2-4 рази на день по 3-5 хвилин. Якщо після цього ви відчуєте себе краще, набряклість і оніміння пройде або суттєво зменшиться, значить причина у механічному здавленні органів та судин та погіршенні кровообігу.

Що робити, якщо набряки не проходять?

Неприємний стан не минає? Обов’язково розкажіть про це лікарю в жіночій консультації, можливо, він направить вас на консультацію до невролога, вертебролога або призначить додаткові обстеження.

Причина набряків може бути в обмеженні, стисканні міжхребцевих дисків, неврологічних змінах, проблемах з нирками, ендокринною або серцево-судинною системою. Здоров’я вам та вашому малюку!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...