Проколювати вуха дитині чи ні

Проколювати вуха дитині чи ніСтаття на нашому сайті допоможе батькам прийняти рішення про необхідність проколювання вушок дочкам або синочкам. Тут знайдуться відповіді на питання про безпечний вік для проколювання, про те, де і як краще це зробити, описаний догляд за вухами після проколу, розглянуто психологічний аспект питання.
Багато батьків не можуть визначитися, проколювати вуха дитині і в якому віці проколоти вушка доньці чи сину. Існують різні думки з цього приводу і кожен батько має право сам прийняти рішення, але інформацію про проколи все ж необхідно знати.

У якому віці робити прокол безпечно?
Офіційна медицина не ставить певних вікових рамок з цього приводу, проте лікарі не рекомендують проколювати вуха до трьох років, але радять зробити це до одинадцяти років. Справа в тому, що в мочці вуха є безліч точок, які відповідають за інші органи (зір, м’язи обличчя, внутрішнє вухо, зуби). До трьох років ці нервові закінчення повністю формуються, зробивши прокол раніше, можна просто пошкодити нервове закінчення і прокол стане причиною захворювання іншого органу. Хоча в європейських країнах практикують проколювання вух майже з самого народження. Після одинадцяти років можуть утворюватися келоїдні рубці в місці проколу.

Що кажуть психологи з цього приводу?
Одні психологи радять проколоти вуха в ранньому віці, так як дитина не відчуває страху перед процесом, а біль швидко забувається. Але в цьому випадку не враховується бажання самої дитини, адже може бути таке, що дівчинка не захоче мати дірки в мочках вуха. Інші психологи рекомендують дочекатися того моменту, коли донька сама захоче носити сережки. Тут, звичайно, буде присутнє відчуття страху, але якщо дитина дійсно захоче носити сережки, її ніщо не зупинить. До того ж, дівчинка таким чином висловить свою індивідуальність, зрозуміє в деякій мірі те, що вона – незалежна особистість.

Як і де краще проколоти вуха дитині?
Якщо рішення вже прийнято, необхідно уважно простежити за гігієною проколу. Довірити цю процедуру краще всього хорошому майстру, який має досвід і швидко зробить прокол в правильному місці мочки. Професіоналізм і впевненість майстра допоможуть позбавити дитину від нервових переживань і, найголовніше, це дотримання стерильності. Можна проколювати вуха пістолетом і спеціальними голками. Існує думка, що пістолет не зовсім стерильний через свою конструкції, а голки – це застарілий спосіб, який заподіє більше болю. Сьогодні більшість батьків віддають перевагу пістолету. За кілька секунд у вушку з’являється сережка. Дитина навіть не встигне нічого відчути, процедура безболісна. Найкраще проколювати вуха в прохолодну пору року, але не взимку, коли діти уже в шапках. Влітку є ризик потрапляння мікробів в ранку.
Які повинні бути сережки?
Один з найважливіших питань – як вибрати сережки для дитини. Сережки спочатку вставляються з медичної сталі або титанові, які зберігаються у стерильній упаковці. Не можна відразу використовувати золоті, срібні або позолочені прикраси. Такі сережки можна вставити тільки після повного загоєння ранки, тобто приблизно через 1 місяць. Сережки повинні бути не тільки красивими, але і практичними. Маленька дитина може зачепитися, тому краще вибирати найбільш прості і безпечні в цьому плані. Застібка не повинна сама відкриватися, фіксація застібки краще щільна, щоб сережка не загубилася або щоб дитина її не проковтнула. Не потрібно вибирати дуже об’ємні сережки, з купою вісюльок, нехай краще вони будуть маленькими і акуратними, дитині буде з такими набагато зручніше.
Що робити після проколу вух?
Спеціаліст розповість, чим обробляти місце проколу. Найчастіше призначають якийсь антисептик. Спиртом краще не протирати, він занадто агресивно впливає на рану, краще використовувати перекис водню. Протирати два-три рази вдень протягом 2-3 тижнів за допомогою стерильного ватного диска, ватної палички або вати. Чіпати мочки руками не можна, особливо брудними руками. Якщо мочки довго не гояться або пішло зараження, слід негайно звернутися до лікаря.
До проколювання вух слід підходити усвідомлено й обдумано. Звичайно, дівчатка з сережками виглядають красиво, але і без сережок вони не менш прекрасні. Не варто забувати брати до уваги думку дитини і пам’ятати, що безпека на першому місці, адже йдеться про найголовніше – про здоров’я дітей.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...