Прогулянки на свіжому повітрі під час вагітності

Прогулянки на свіжому повітрі під час вагітностіЧому кожен лікар радить кожній майбутній мамі побільше гуляти? Цією наполегливою рекомендацією супроводжуються всі дев’ять місяців вагітності, невже це так важливо?

Найважливіший елемент

З початком вагітності організм майбутньої мами починає працювати на те, щоб забезпечити найбільш комфортні умови для розвитку малюка. І перш за все його органам і тканинам знадобиться кисень, який він повинен отримувати через кров мами. Ось чому потреби майбутньої мами в кисні збільшуються, адже його має вистачати на двох. Щоб впоратися з цим непростим завданням, організм жінки починає пристосовуватися до нових умов: перебудовується робота «колектора» кисню – легенів і його «провідниці» – серцево-судинної системи. Легені майбутньої мами тепер працюють активніше: зростає глибина вдиху і видиху, підвищується частота дихання. Завдяки цим змінам кількість вдихуваного і видихуваного повітря поступово збільшується і до кінця вагітності зростає на третину.

Серцево-судинна система мами теж отримує подвійне навантаження. Серце переганяє по судинах кров, яка доставляє кисень до клітин і забирає в них продукти обміну. Тепер цей моторчик повинен працювати на двох, і, щоб впоратися з таким навантаженням, серце змушене скорочуватися частіше (до 100 ударів в хвилину в кінці вагітності). Але це ще не все: щоб всі тканини й органи мами і малюка отримували достатньо кисню для дихання, об’єм циркулюючої крові в організмі жінки теж зростає (приблизно в 1,5 рази).

Якщо з якихось причин органи і тканини малюка отримують недостатньо кисню, у нього може початися гіпоксія, яку ще називають: кисневою недостатністю або кисневим голодуванням. У різні періоди вагітності вона має різні наслідки.

 • На ранніх термінах (до 13 тижнів), в період, коли органи малюка тільки формуються, гіпоксія може привести до уповільнення і навіть порушення його розвитку.
 • На пізніх термінах вагітності киснева недостатність може призвести до затримки росту дитини, ураження центральної нервової системи і в перші дні життя.

Прогулянки кожен день

Що може зробити майбутня мама, щоб ні вона сама, ні її малюк не відчували брак кисню?

 • Бажано ще до вагітності пройти обстеження, щоб переконатися в тому, що у вас немає ніяких хронічних хвороб, які заважали б кисню засвоюватися, а в тому випадку, якщо вони є, розпочати лікування.
 • Під час вагітності потрібно частіше дихати свіжим повітрям, не забувати провітрювати кімнати, уникати задушливих та прокурених приміщень. Ідеальний варіант – жити під час вагітності за містом де завжди можна спокійно присісти на газон за будинком і насолоджуватися спокоєм і тишею. Якщо ви працюєте, візьміть за правило гуляти перед сном, нехай це стане тепер вашою сімейною традицією. За час прогулянки ви можете не поспішаючи обговорити з чоловіком все, що для вас було важливим за цей день і разом помріяти про майбутнє малюка. І нехай погана погода вас не зупиняє. Одягайтеся тепліше. Гуляйте стільки, скільки вам хочеться. Головне правило: не доводьте себе до втоми і не замерзайте.

І ще раз гуляти!

  1. Якщо майбутня мама курила до вагітності і не змогла повністю відмовитися від сигарет, а лише знизила їх кількість, їй потрібно гуляти в два рази більше, ніж жінкам які не палять.
  2. Якщо вагітність ускладнилася анемією (зниженням в крові гемоглобіну, що відповідає за транспортування кисню до тканин мами і малюка), прогулянки на свіжому повітрі стають одним з пунктів лікування.
  3. Настільки ж необхідні часті прогулянки і в разі плацентарної недостатності, коли просвіт судин плаценти звужується і доступ кисню в кровоносні судини малюка сповільнюється, що може привести до гіпоксії.
  4. І взагалі, якщо лікар ставить діагноз «хронічна гіпоксія плоду», майбутній мамі потрібно проводити на свіжому повітрі якомога більше часу.
  5. Зі збільшенням терміну вагітності і мамі, і її малюкові потрібно все більше кисню, тому в останні місяці перед народженням дитини намагайтеся гуляти частіше.

Джерело: mylittles.info, wm-changer.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...