Профілактика плоскостопості у дітей

Massage of footsЗ віком плоскостопість стає причиною неправильної постави, викликає захворювання суглобів і судин ніг. Формування склепіння стопи починається у малюків з першими кроками. До чотирьох років вона за формою не відрізняється від стопи дорослої людини.

Щоб запобігти плоскостопості, необхідно чітко з’ясувати її причини. Як довели вчені, вроджене захворювання зустрічається тільки в 3% випадків.

Головні причини виникнення плоскостопості:

  1. відсутність достатньої рухової активності;
  2. носіння взуття, що не розвиває м’язи стопи.

Профілактика повинна виконуватися вже в періоді новонародженості. Коли сповиваєте малюка, влаштовуєте йому повітряні ванни, не забудьте легкими рухами помасажувати стопи і ноги. Розвиток м’язів гомілки забезпечує правильний розподіл навантаження на стопу під час ходіння.

У старшому віці проробляйте масаж гомілки знизу вгору по литковому м’язу, а стопи – від п’яти до пальців. Привчіть дитину до проведення цієї процедури після кожного миття.

Практикуйте обмивання ніг водою контрастної температури з наступним розтиранням жорстким рушником.

Зверніть увагу на перші кроки дитини. Ознаками плоскостопості може бути клишоногість або навпаки – прагнення наступати на внутрішню поверхню стопи.

Заохочуйте ранню рухову активність дитини. Дозвольте їй пересуватися в ходунках, відштовхуючись носками.

Не прагніть відразу надіти на малюка туфлі, «як у дорослих». Нехай вдома частіше ходить босоніж. Жорстка підошва заважає правильному формуванню стопи.

Якщо немає можливості погуляти в шкарпетках по дрібних камінцях під час прогулянок, влаштовуйте додаткові випробування в домашніх умовах: запропонуйте дитині походити по розсипаному гороху.

Взуття маленької людини не повинно бути разношеним. Підошви в хороших черевиках оснащені щільними супинаторами для правильної установки стопи. Задник повинен бути досить пружним. Необхідний невеликий каблучок (0,5 см).

У харчуванні дитини має бути достатня кількість продуктів, що містять кальцій, фосфор, вітамін D. Це молоко, сир, фрукти і овочі круглий рік, відварна риба.

Робіть щоденний комплекс гімнастичних вправ:

  1. поперемінна ходьба на носках і на п’ятах;
  2. навчіть дитину ходити з опорою на внутрішню і зовнішню поверхню стопи;
  3. обертання ступень в положенні сидячи;
  4. підтягування шкарпеток до себе і від себе;
  5. катання жорсткого м’яча однією ногою, потім іншою;
  6. катання ногами товстої палиці;
  7. ходьба по масажному килимку.

Влаштовуйте ігрові вправи з пропозицією зібрати щось, наприклад, олівці або дрібні деталі конструктора, пальцями ніг.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...