Продукти, які не можна давати дітям до трьох років

ПродуктиБагато мам занадто рано переводять дитину на “дорослий стіл”, забуваючи про те, що дитячий організм не може впоратися з такими навантаженнями.

Перед тим, як запропонувати дитині, яка не досягла трирічного віку, щось нове в їжі, потрібно переконатися в тому, що її  організм здатний впоратися з такою їжею. Очевидно, що картопляні чіпси, газована вода і їжа з фаст-фуду – це не найкраще харчування для дитини, але що ще таїть в собі небезпеку для малюка.

Здоба

Здобне тісто і вироби на його основі не можна давати дитині, яка не досягла трьох років. Така їжа перевантажує ще слабку і не до кінця сформовану підшлункову залозу. Крім цього, більшість магазинної продукції містять хімічні добавки, що також може нашкодити здоров’ю.

Шоколад

Какао – дуже сильний алерген, тому давати дитині шоколад та вироби на основі какао не рекомендується. Цукерки та інші солодощі можуть стати причиною розвитку складної форми алергії у дитини.

Морозиво

Перед тим, як запропонувати дитині морозиво, необхідно ознайомитися з його складом. Якщо в морозиві є рослинні жири, штучні ароматизатори, емульгатори, загусники і стабілізатори, то воно автоматично потрапляє в список заборонених продуктів для дитини.

Сирки в шоколадній глазурі

Ці продукти теж не відрізняються особливою користю. У складі сирків багато цукру, жирів і різних добавок, тому їх склад потрібно вивчати не менш ретельно складу морозива.

М’ясні і рибні бульйони

Навіть півторарічному малюку пропонувати страви, приготовані на м’ясних і рибних бульйонах, ще не можна. Під час їх приготування рідина насичується екстрактивними речовинами, дратівливими шлунково-кишковий тракт дитини. Найкраще готувати супи на овочевих бульйонах, а відварені м’ясо та рибу подавати до страв окремо.

Молочна ковбаса і сосиски

Якісні сосиски і молочна ковбаса – не табу, але є ці продукти можна не частіше, ніж раз на тиждень. У них міститься багато добавок і солі, а ось чи міститься натуральне м’ясо – питання відкрите.

Морепродукти

Морепродукти – сильний алерген, до того ж, вони погано засвоюються. Якщо це заморожений напівфабрикат, немає ніякої гарантії того, що морепродукти були вирощені, зібрані і заморожені з дотриманням всіх норм, інструкцій і не містять важких металів і хімікатів.

Червона ікра (і інші види засоленої ікри)

В ікрі міститься багато вітамінів Е і D, але з введенням цього продукту в меню дитини краще не поспішати, так як в ній багато солі. Крім цього, для кращого збереження в неї додають емульгатори, які часто стають причиною розладів роботи кишечника.

Овочеві соління

Багато дітей люблять засолені огірки чи помідори, але з ними потрібно бути обережними, так як надлишок солі і спецій може стати причиною виникнення проблем з нирками.

Гриби

Дієтологи рекомендують знайомити дитину з грибами не раніше семи років. Гриби – важкий для перетравлення продукт, до того ж, вони нерідко стають причиною сильного отруєння (а в деяких випадках можуть привести до летального результату).

Поділитися в...

Вас може зацікавити...