• Без категорії

Продукти, які потрібно зменшити або відмовитися від вживання під час вагітності

Цитрусові, шоколад, мед – продукти, що можуть викликати алергію в малюка. Їх вживання потрібно скоротити до мінімуму, не більше одного двох разів на тиждень, в помірній кількості.

Копченості (ковбаси, м’ясо, риба) – в їх складі містяться канцерогени, які негативно впливають на роботу печінки, і так перевантаженої в період виношування дитини.

Смажені страви – краще скоротити їх вживання до мінімуму. Віддавайте перевагу приготуванню на пару, запікання, гасіння або приготування страв на мангалі.

Гостра, солона їжа – вживання солінь або гострих консервацій краще також обмежити. Зайва сіль затримує воду в організмі. Якщо ж набряк не спостерігається – соління і гострі страви вживайте не частіше 2-3 рази на тиждень в невеликій кількості.

Жирні сорти риби та м’яса – ними також не потрібно зловживати. Вживання їх у великій кількості призведе до набору ваги понад норму. Плюс надлишок жирної їжі ускладнює роботу печінки і нирок.

Рекомендовані сорти м’яса: яловичина, телятина, курка (переважно домашня), індичка, яловичий язик, кролик.

Рекомендовані сорти риба: хек, минтай, сайда, тріска, мерлуза, нототенія, дорадо, річкова форель, червоний окунь. З річкової риби: щука, судак, окунь, товстолобик. Також рекомендовано вживати сьомгу, форель, лосось – але в меншій кількості.

Солодке (випічка, торти, пісочне печиво і т.д.) – містять велику кількість цукрів і не несуть ніякої цінності з точки зору змісту мікроелементів. Вживання у великій кількості призводить до сильного набору ваги.

Алкогольні напої, кава – призводять до підвищення артеріального тиску, що неприпустимо в період виношування дитини. Також до звуження судин, що зменшує приплив кисню. Вживання алкогольних напоїв у великій кількості може призвести до передчасних пологів.

Бобові – не рекомендовано на останніх місяцях вагітності, тому що вони викликають здуття живота і дискомфорт в кишечнику.

Зменшення в раціоні цих продуктів, підтримає Ваше здоров’я і здоров’я Вашої дитини. Пам’ятайте, краща турбота в даний період – це Ваше правильне збалансоване харчування.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...