Про що свідчить ребристість нігтів?

Про що свідчить ребристість нігтів?Нігтьові пластини набувають ребристої структури за рахунок внутрішніх змін і зовнішнього шкідливого впливу. А в деяких випадках, ребристість нігтів може свідчити про наявність проблем з серцевим м’язом і дихальною системою. Також це може вказувати на утворення в організмі людини залізодефіцитної анемії і різних проблем зі щитовидкою. При нестачі в організмі мікроелементів і вітамінів також може утворюватися ребристість нігтів. Крім того, якщо на нігтях вертикальні смужки і розташовані уздовж довжини всього нігтя, то таке явище може не вказувати про якесь захворювання людини, а бути цілком нормальною, фізіологічною особливістю. В даному випадку, зменшити прояв ребристості допоможе вживання в їжу дині і гранатів, морквини і гречки, червоного м’яса і зелені.

Ще однією дуже частою причиною появи ребристості буває грибок нігтя. Ознаками поразки нігтьової пластини грибком є ​​наявність свербіння і почервоніння в навколонігтьовій зоні. Якщо у вас такі ж симптоми, то слід обов’язково звернутися до фахівця-дерматолога, щоб він направив вас на здачу відповідних аналізів, що визначають вид грибка і після цього призначив відповідне лікування.

Якщо ребристість нігтиків виникла в результаті механічних пошкоджень, то в даному випадку, необхідно приймати сольові ванночки. А з метою посилення цілющого ефекту можна в ванночки з сольовим розчином додавати сік лимона, йод і масляний вітамін А. А після теплих ванночок слід втирати в проблемні пальці улюблений живильний крем.

Фізіологічна ребристість нігтів, яка навіть і не свідчить про розвиток якогось захворювання, виглядає зовсім не естетично і ніготь абсолютно не прикрашає. Адже при проведенні манікюру навіть дорогим і якісним лаком, він лягає не рівним шаром. Даний дефект, звичайно, можна замаскувати за допомогою лаків на основі мініатюрних блискіток. Але це є не найкращим виходом з ситуації. Адже як хочеться хоч іноді зробити манікюр із застосуванням пастельних тонів, без різних, хоч і красивих блискіток.

З метою запобігання утворенню ребристості слід при знятті лаку не використовувати засоби на основі аміаку, незважаючи навіть на те, що вони дуже швидко знімають лак. І, крім того, давайте нігтикам завжди трохи відпочивати від лаку і підживлюйте їх корисними оліями і вітамінами.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...