Про перейми під час пологів

Про перейми під час пологівЗ найранішого дитинства ми одержуємо інформацію про пологи звідусіль: з розмов знайомих, з фільмів, газет, журналів, Інтернету. І про НИХ – про перейми. Про них говорять, що це боляче, що це жахливо, але ще гірше – якщо їх немає та інше. І збуджена уява наперед малює всілякі «жахи», які нібито повинні відбуватися в процесі пологів.

Давайте розберемося детальніше, що ж це таке: перейми?

Це всього-на всього скорочення одних м’язів (подовжніх волокон матки) і у відповідь повинне бути розслаблення інших, поперечних (зокрема – на шийці матки). І все! Сам механізм сам по собі проблеми не викликає. Адже, коли ми піднімаємо руку – спрацьовує та ж схема: одні м’язи скорочуються, інші повинні розслаблятися. І ніхто цього не боїться. Чому ж бояться перейм?

Тому що чули, що вони дуже болючі, а значить (наша свідомість ставить тут знак рівності) = вони погані! А від поганих треба тікати…або захищатися – нормальна людська реакція на небезпеку! У відповідь на небезпечну ситуацію у нас виробляються стресові гормони, які викликають спазм поперечних волокон і все це супроводжується посиленим больовим відчуттям. Взагалі, будь-який спазм м’язів завжди супроводжується сильним больовим синдромом. Ось і виходить, що, чим більше перейм боятися, чим більше напружуватися – тим гірше мама себе почуває, тим гірше може йти розкриття шийки, та і дитина відчуває себе не дуже добре при цьому – вона прагне шийку відкривати, а результат не виходить.

Але в наши силах поводити себе по-іншому! Радіти переймам, розслаблятися, добре дихати, знаходити комфортні пози, підтримувати малюка і …пливти на переймах, як на хвилях! Адже купаються ж люди в штормовому морі? Чого туди вони лізуть, питається? За задоволенням! Але одержати його можна, тільки якщо розслабитися і лягти на хвилю, правда? Якщо напружуватися, боятися, намагатися втекти – хвилі поводяться дуже жорстко: збивають з ніг, накривають з головою, ще і "після попа" дають. Так от, і перейми по своїй поведінці сильно схожі на ці хвилі!

І є матусі, які це зрозуміли, і вони одержують від перейм…задоволення і радість! І таких жінок стає все більше, адже багато хто вже розуміє, що пологи – це не найгірший кошмар всього життя, а День народження нашої улюбленої маленької людини, а значить це – свято! На такий настрій їх тіло вдячно відповідає злагодженою роботою м’язів, і збільшеним виробленням потрібних для пологів гормонів, зокрема ендорфінів – наших внутрішніх знеболювачів і, за сумісництвом, – гормонів щастя і радості. Ось і виходять пологи, які хочеться назвати "подарунок долі", згадувати їх з посмішкою і розповідати про них іншим, як про найчудовішу подію в житті :).

Джерело: uaua

Поділитися в...

Вас може зацікавити...