• Без категорії

Про безпеку УЗІ при вагітності

Про безпеку УЗІ при вагітності

Пройшло більше 40 років з моменту першого УЗІ вагітної. На відміну від рентгенівського проміння, іонізуючої радіації УЗІ безпечно для плоду і не викликає ембріотоксичних ефектів. Застосування УЗІ високої потужності, як показують лабораторні дослідження, викликає такі ефекти, як місцеве нагрівання і кавітацію.

Не дивлячись на те, що УЗІ викликає нагрівання клітин тіла, не були виявлені які-небудь аномалії ембріонів тварин і їх потомства в процесі дослідження на величезній кількості тварин, і медична література дотепер не описала випадків аномалій у людей, що дозволяє використовувати УЗІ в клінічній практиці.

Видимі згубні наслідки, такі як низька вага, проблеми з мовою і слухом, пошкодження головного мозку, повідомлені в окремих наукових працях, не знайшли підтвердження або обґрунтування в крупних наукових центрах Європи .

Заплутаність наукових праць робить скрутним їх інтерпретацію.
Час від часу в журналах і новинах з’являється інформація про шкоду УЗІ. Особлива пильність необхідна при доплерівському дослідженні в першому триместрі вагітності.

Великий ризик в гіпер- і гіподіагностиці виникає при використовуванні УЗІ мало навченим персоналом, що працює відособлено і при використовуванні старого устаткування.

Треба розуміти, що УЗІ не може діагностувати всі аномалії розвитку і проблеми у не народженої дитини (інформативність 40-98%), тому, ніколи не варто вважати, що нормальне УЗ висновок означає, що дитина буде здоровою на 100%. Деякі аномалії складно виявити, щоб бути повністю упевненим в їх відсутності.

Деякі стани, наприклад гідроцефалія, не можуть бути виявлені на ранніх термінах. Від позиції плоду в матці залежить те, як добре будуть видні конкретні органи, такі як серце, особа і спина. Іноді призначається повторне УЗІ наступного дня в надії, що дитина поміняє своє положення.

Хороше виразне зображення виходить у худих жінок, з великою кількістю амніотічної рідини, а у страждаючих ожирінням з невеликою кількістю амніотичної рідини Ц зображення гірше, особливо якщо є затримка внутрішньоутробного розвитку. Як і в будь-якій професії, є величезна різниця в досвіді, навиках, таланті і інтересах між лікарями ультразвукової діагностики. Вдосконалення устаткування дозволяє виявляти на раніших термінах аномалії плоду і приводить до хибно-позитивних і важко прогнозованим діагнозам, які можуть сформувати велику кількість недоречного занепокоєння у пацієнток.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...