Прищі у немовлят

Прищі у немовляти
Маленька плямочка на личку новонародженого здатна надовго зіпсувати настрій його мамі і послужити приводом безсонної ночі. Але, насправді, далеко не кожен висип такий жахливий, як це малюють в уяві турботливі батьки. Сьогодні ми дізнаємося, чим відрізняються один від одного різні плями на шкірі немовляти.

Білі або червоні прищики з гнійним наповненням

Педіатри називають їх вуграми або неонатальний пустульоз. Зазвичай причиною цього неприємного акне стає надлишок гормону естріолу, який інтенсивно накопичується в організмі майбутньої мами протягом останніх місяців вагітності і передається дитинці з допомогою плаценти. Такий висип безпечна для здоров’я малюка. Воно не викликає неприємних відчуттів і проходить самостійно протягом перших тижнів життя, коли у новонародженого остаточно сформуються сальні залози.

Множинні дрібні водянисті пузирі

Це, швидше за все, себорейний дерматит. Його винуватцем, як і в попередньому випадку, є надмірне вироблення гормонів, закупорюються сальні залози. Найчастіше цей висип можна помітити на лобі дитини, ближче до волосся. Рідше – на шиї, за вухами, на щоках, грудях і навіть спині.
Білі прищики з жовтуватим відтінком в оточенні червоного кільця.
По-науковому називаються токсичною еритемою. Вона має властивість проявлятися, приблизно, у половини новонароджених і викликана недостатньо якісною роботою шкірної секреції. Це висипання також повністю проходить самостійно на самому початку життя дитинки.

Множинні червонуваті прищики

Зазвичай покривають не тільки обличчя, але і складки шкіри в районі шиї, паху, за вухами і т.д. Рано чи пізно з ними стикаються практично всі батьки. Це потнічка, яка закономірно виникає, якщо дитина перебуває в дуже теплому приміщенні.

Водянисті прищики на обличчі

Вони майже у всіх випадках свідчать про наявність алергічної реакції. Вона може бути спровокована продуктами, лікарськими препаратами, які вживає мама, або одягом дитинки. Досить частою причиною прищиків стають улюблені домашні вихованці. Але найбільш типовий варіант – введення нового прикорму.
Значно рідше перерахованих випадків прищики у дитини можуть свідчити про появу герпесу або вітрянки. Час від часу висипання провокуються дисбактеріозом кишечника, укусами комах або навіть зміною клімату. Для того щоб з’ясувати остаточний діагноз необхідно звернутися до дільничного педіатра.

Лікування висипань

Розуміється, воно буде залежати від діагнозу, який поставить лікар. Тим не менше, існують і загальні рекомендації. Це ретельне дотримання правил особистої гігієни: регулярні купання і вмивання, своєчасна заміна підгузників, стерилізація пляшечок та ін.
Бабусі радять лікувати прищики у новонароджених за допомогою добре відомих трав: ромашки, череди, чистотілу. Вони підсушують гнійні запалення і усувають акне. Щоб приготувати відвар досить заварити столову ложку сухої трави склянкою окропу і потримати на водяній бані 10 хвилин. Потім відвару необхідно охолонути і настоятися.
Ватним диском, змоченим в розчині, протирайте запалену ділянку шкіри не рідше трьох разів на день. Якщо висипання проявляються по всьому тілу, приготовлений відвар можна додавати прямо у воду для купання.
Категорично заборонено видавлювати прищики на тілі дитини, протирати їх спиртом, змащувати шкіру немовляти гормональними мазями без призначення педіатра.
Годуючій мамі на час лікування слід переглянути свій раціон харчування, виключивши овочі та фрукти червоного кольору, всі види цитрусових і солодощі промислового виробництва.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...