Привчання до горщика: відповідний вік, методики і поради.

Привчання до горщика відповідний вік, методики і поради.Привчання дитини до горщика – часто непростий процес, що вимагає від батьків максимального терпіння щодо дитини. В результаті малюк повинен без нагадування розуміти, що він хоче в туалет, без допомоги батьків знімати штани, сідати на горщик, також самостійно одягатися і тільки потім кликати батьків.

У якому віці відмовлятися від підгузків?

Кожній мамі приблизно зрозуміло, коли її дитина почне повзати, ходити, говорити, коли у нього почнуть прорізатися зуби. Але з питаннями особистої гігієни, привчання до горщика все йде не так просто. Якісь батьки починають раніше, якісь пізніше. Більшість лікарів сходиться на думці, що починати привчати дитину до горщика треба в тому віці, коли у неї формується контроль над функцією виділення, – в 1,5-2 роки. Дуже важливо в цей період відмовитися від підгузників хоча б під час неспання малюка.

Як правильно привчити дитину до горщика?

По-перше, горщик краще поставити там, де дитина буде постійно його бачити і без проблем зможе дістатися до нього сама, наприклад, на підлозі в дитячій або ігровій кімнаті. Для початку садіть дитину на горщик кожен час, дозволяйте його розглянути, поясніть навіщо він потрібний. Не потрібно насильно утримувати малюка на горщику, коли він вередує, це викличе негативне ставлення і ускладнить процес навчання.

Використання багаторазових тканинних трусиків допоможе Вам привчити дитину до горщика. Відчувши вологість і дискомфорт, дитина легше зрозуміє взаємозв’язок між позивами в туалет і використанням горщика.Їй не сподобається ходити мокрою, і вона захоче це виправити.

Намагайтеся побачити, коли дитина хоче справити нужду і в цей час нагадуйте про горщику. Щоразу у випадку удачі хваліть малюка, проте не надто активно, щоб привчання до горщика не асоціювався тільки з Вашою похвалою. Важливо, щоб дитина усвідомлювала необхідність сходити на горщик для задоволення своїх потреб, а не заради маминого задоволення. Але не потрібно і лаяти малюка в разі невдачі.

Нагадувати дитині про горщик треба кілька разів на день з інтервалом приблизно в 2 години: вранці після сну, після годування, перед сном, перед прогулянкою і після неї. Під час цікавої гри дитина може бути дуже захоплена, в такому випадку велика ймовірність, що вона не помітить свого бажання сходити на горщик, поки не буде занадто пізно, тому іноді відволікайтеся від гри і питайте малюка, чи не хоче він в туалет.

Для того, щоб успішно сходити в на горщик малюкові потрібно бути спокійним, розслабленим, тому в стресовій ситуації (у присутності сторонніх або незнайомій обстановці) з походом на горщик можуть виникнути проблеми. Не забувайте про це.

Як відмовитися від підгузників на вулиці?

Коли малюк без проблем ходить на горщик у будинку, варто перестати надягати на нього підгузник при прогулянці. Найкращим чином для відмови від підгузників підходить тепла пора року. Виходячи з дитиною на вулицю запасіться змінними трусиками і штанцями. Перед прогулянкою нагадайте своєму малюкові про горщик, якщо він проситься на вулиці – похваліть. У разі невдачі нагадайте, що краще, зручніше і корисніше користуватися горщиком, що мокрим ходити неприємно і шкідливо. Однак не перестарайтеся: малюк повинен розуміти, що він не перед Вами завинив, а перед самим собою. Після прогулянки теж запропонуйте йому сходити на горщик.

Як навчити дитину користуватися горщиком в нічний час?

Відмовлятися від підгузників в нічний час варто тільки тоді, коли малюк вже навчиться добре контролювати себе вдень. Нагадуйте про необхідність сходити на горщик перед сном. Звикла до цього дитина через якийсь час почне прокидатися і сама проситися. У разі нічних невдач тим більше не варто сварити дитину, бо уві сні діти менш сприйнятливі до своїх природних позивів. Зазвичай у віці 2х років у дітей функція затримки сечовипускання зміцнюється настільки, що починає проявлятися і під час сну. У результаті дитина спокійно спить всю ніч, не прокидаючись для того, щоб сходити на горщик.

Привчити дитину до горщика можна дуже швидко, буквально за кілька днів, але нічого страшного якщо цей процес затягнеться на декілька місяців. Важливо в такі моменти проявити все своє терпіння і спокій, не перехвалити малюка, але і не спровокувати в ньому неприязнь до цього процесу. Привчання до горщика має важливе значення для розвитку і здоров’я малюка.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...