Привчання дитини до горщика: коли малюк готовий

Привчання дитини до горщика: коли малюк готовий
Якщо ви почнете привчати дитину до горщика до того, як він біологічно і емоційно до цього готовий, навряд чи результат вас порадує. Швидше навпаки: поспіх затягне процес, тому що може перетворитися на боротьбу, де батьки ніколи не виграють. Більшість дітей привчаються до туалету між 18 і 30 місяцями.

Слідкуйте за знаками
Якщо уважно стежити за малюком, то з його поведінки стане зрозуміло, що він готовий почати. Постарайтеся згадати: Малюк пісяє і какає приблизно в один і той же час? Повідомляє він словами або поведінкою, що він знає про те, що зараз трапиться?
Чи може він спустити і надіти трусики?
Чи виявляє він інтерес до туалету і до того, що там роблять інші люди?
Чи може він підійти і самостійно сісти на горщик?
Почав він говорити вам «ні»? Чи подобається йому, коли його улюблені іграшки лежать в певних місцях? (Це показує, що йому цікаво контролювати речі в своєму середовищі).
Чи знає він, що таке «сухо» і «мокро»?
Чи реагує він на похвалу і хоче вам догодити?
Якщо ви відповіли «так» на більшість з цих питань, – ваша дитина готова почати привчатися до горщика. Але якщо з якоїсь причини дитина зараз в стресовому стані, варто відкласти процес, поки ситуація не зміниться. Якщо дитині не вдається опанувати цим навиком з першого разу, зробіть перерву і спробуйте ще раз через кілька тижнів або місяців. А коли все вийде – обов’язково похваліть малюка і влаштуйте маленьке свято з подарунками та пам’ятними фотографіями!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...