Присутність чоловіка під час пологів

Присутність чоловіка під час пологівКолись присутність чоловіка під час пологів вважалася не просто неприпустимою. Такого лікаря легко могли спалити на багатті за чаклунство або, якщо пощастить, придати вигнанню. Пологи вважалися виключно жіночою справою, яка не допускає грубого чоловічого втручання.

Сьогодні все змінилося. Про лікарів-чоловіків говорити не будемо – тепер їх вже точно ніхто не спалить на багатті і не звинуватить в зраді Церкви. Сьогодні майбутні батьки, все частіше присутні на пологах своєї дружини, як би долучаючись до них.

У 1965 році з’явилася книга Роберта Бредлі «Пологи під керівництвом чоловіка». Свій метод він почав практикувати в кінці 1940-х років, і до 1965-го у нього набралося вже опис декількох тисяч пологів. Доктор Бредлі наполягає на тому, щоб чоловік не просто був присутній, але активно допомагав своїй дружині розслабитися за допомогою масажу, підказок, як їй дихати, постачав її всім необхідним.

Сьогодні багато пар керуються саме його підходом до партнерських пологів, і тим не менш, вирішувати, чи бути присутнім татові на пологах, кожній окремо взятій парі належить самостійно.

На сьогоднішній момент тема присутності тата на пологах – досить звична. Прийом цей, що називається “відпрацьований”, тому ми сміливо можемо виділяти очевидні плюси і мінуси цього явища з точки зору психології.

Плюси:

Довга спільна підготовка до пологів може істотно зблизити чоловіка і дружину, поглибити їх відносини, зняти первинний страх і напругу у жінки перед процесом пологів в принципі. У момент пологів підтримка у вигляді значимої і найближчої людини може бути дуже важлива і сприятлива для жінки. Таким чином, спільний плід як би психологічно народжується спільними зусиллями, що істотно заспокоює і полегшує настрій майбутньої матері під час самого процесу. На етапі догляду за малюком пережиті разом події тільки об’єднають чоловіка і дружину, і зайвий раз будуть стимулювати тата до дій і очевидною допомоги з немовлям, а не до віддалення і самовідсторонення, як це нерідко буває. Адже якщо чоловік пройшов через саме “страшне”, майже точно так же “породив” своє чадо, то вже боятися до нього доторкнутися, щось поміняти, пеленати він вже точно не буде.

Мінуси:

Не варто забувати, що яким би толерантним до всіх природних речей не був ваш майбутній тато, це, перш за все, чоловік. А переважна більшість чоловіків уже в силу свого психологічного пристрою таки чуттєво негативно реагує на різного роду природну “натуральність”. Перше, що може назавжди залишити яскравий негативний відбиток в його свідомості – це зовнішній вигляд жінки, виділення, кров – загалом, зовнішня неестетичність цього процесу. І навіть якщо ваш чоловік свідомо не подасть виду, то на рівні його підсвідомості цілком може сформуватися і гидливість, і відторгнення, і інтимне охолодження до своєї жінки після побаченої картини.

Досить часто чоловік психологічно не переносить мук і криків своєї дружини, сам впадає в нервовий стан, тим самим стаючи не підтримкою і опорою, а зайвим дратівливим фактором. Уявіть собі, якщо щось піде не так або будуть якісь труднощі, то вам доведеться з ще більшою силою долати це, а персонал напевно буде вас заспокоювати і робити вигляд, що все нормально. А якщо перед вами буде чоловік, що називається «у тверезому розумі і здоровій пам’яті», який очевидно усвідомлює ці труднощі і почне метушитися, засмучуватися, нервувати – він і вас втягне в цей стан. До того ж буває, що після пережитого морального шоку, спостерігаючи за муками дружини, чоловік і сам вельми довгий час прибуває в стані “відходняка”, але ж нам з вами на першому етапі важливо, щоб з нами був сильний, не втомлений і активний чоловік .

На символічному культурному рівні процес пологів завжди був таким собі таїнством для чоловіка, за що, власне кажучи, і поважали, і боготворили, і звеличували жінок. Тільки жінки, віддаючи всі свої сили, можуть і вміють дарувати потомство, забезпечувати продовження роду. Так що знову ж таки на підсвідомому рівні у чоловіка цілком може відкластися якась “рівноправність” в цьому процесі і нівелюватися та сама повага до жіночої сутності на кшталт вічного противаги: «Ми – чоловіки – найголовніші, тому що ми сильні, ми заробляємо, ми забезпечуємо, а зате ми – жінки – вам народжуємо».

Ці плюси і мінуси “працюють” і “вмикаються” в залежності від кожної конкретної людини – тобто від особистісних якостей вашого чоловіка, його емоційних характеристик, його статеворольових установок, інтимних уподобань, глибини і духовності ваших відносин і т.п. Тому постарайтеся приміряти на свого чоловіка як ситуацію “за”, так і “проти”, і що буде більш очевидним в плані “наслідків”, – як позитивних, так і негативних, те і допоможе сформувати вам рішення з приводу спільних пологів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...