Природне виховання

Природне вихованняЄ такий жарт. Досвідчений тато розповідає своєму другові: «Ти знаєш, до того, як у нас з дружиною народилася перша дитина, я знав 12 прогресивних методик виховання. Зараз у мене є 12 дітей і не залишилося жодної методики ». У кожному жарті, як відомо, є частка правди. На сьогоднішній день розроблено безліч порад і рекомендацій по вихованню дітей, які часто суперечать один одному.

Сьогодні одна з найбільш популярних методик – це теорія природного виховання. Її суть зводиться до того, що малюк повинен проводити якомога більше часу з мамою. У той же час, бабусі нерідко є противницями даної ідеї. Адже в їх часи педіатри рекомендували не привчати дитину до рук. Хто ж правий?

Говорячи про природне виховання, слід зазначити, що це далеко не передова розробка, а скоріше «повернення до витоків». Тісний контакт матері та новонародженого характерний для більшості живих істот у природі.

Основні принципи природного розвитку:

контакт матері і немовляти відразу після пологів;

якомога більш раннє прикладання до грудей (в ідеалі ще на пологовому столі);

виключення будь-якого прикорму (у тому числі і допоювання водичкою) аж до 6 – місячного віку, якщо на те немає медичних протипоказань;

обов’язкові нічні годування, що найпростіше організувати при спільному сні мами і малюка;

повна відмова від грудного годування тільки тоді, коли дитина повністю перейшла на штучне харчування, а не тому, що крихітці вже виповнився рік або його бабуся вважає, що «пора закінчувати».

вільне сповивання;

розвиток малюка відповідно до його здібностей і задатків, а не за принципом «сусідський карапуз вже сидить сам, значить і наш повинен».

Іншими словами, природне виховання дитини – це розвиток, максимально наближений до того, що закладено в нас природою. Якщо ви в чомусь сумніваєтеся – подумайте, як вчинила б на вашому місці жінка в стародавні часи. Наприклад, багато мам скаржаться, що малюк чудово спить на руках, але варто його перекласти в ліжечко, тут же прокидається і починає плакати. Насправді в цьому немає нічого дивного. Тільки уявіть, що десь в дикому лісі немовля залишилося на кілька годин один. Які його шанси на виживання? Інстинкт самозбереження, заснований на досвіді тисяч поколінь, змушує дитину шукати маму. Отже, якщо ви хочете, щоб дитина росла спокійною, просто постарайтеся організовувати спільний сон до тих пір, поки малюк не відчує себе впевнено.

Чому раніше ця методика не використовувалася?

У Радянському Союзі було важливо якнайшвидше «розв’язати жінці руки», щоб дати їй можливість працювати на заводі, фабриці або в колгоспі. Для цього масово організовувалися ясла і дитячі сади інтернатного типу, в школах – групи продовженого дня. Комуністична партія, при цьому, «вбивала двох зайців». По-перше, оплатити роботу декількох співробітниць дошкільних закладів було набагато вигідніше, ніж видавати гідні декретні посібники мамам. По-друге, масово – групове виховання давало можливість простіше вселяти жителям радянської країни «правильні» ідеї. В результаті жінкам наполегливо рекомендували якомога швидше відвикати від дитини. Те, що, при цьому, страждає нервова система крихти, він гірше розвивається – нікого не хвилювало.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...