Припинення грудного вигодовування

Припинення грудного вигодовуванняВідлучення малюка від грудей – це завжди трохи напружений момент у взаєминах з дитиною. Зазвичай мама відчуває тривогу за здоров’я і настрій крихти, а також легкий смуток від того, що закінчується цілий етап життя: малюк стає дорослішим.

Що робити, щоб припинити лактацію

Ідеальний варіант – поступове зниження вироблення молока, яке досягається все більш рідкісними прикладаннями малюка до грудей. Зазвичай для повного згасання досить близько трьох тижнів.

Важливо! Якщо після 3 місяців з моменту припинення годування з грудей продовжує мимовільно підтікати молоко – зверніться до лікаря.

Якщо ви відчуваєте, що груди сильно налилася – злегка зцідіть, але не до останньої краплі, а лише до того моменту, як ви почнете відчувати себе комфортно.

В якості народних засобів для припинення лактації радять відвари м’яти або шавлії.

Постарайтеся звести до мінімуму дратівливі чинники для малюка. Наприклад, не варто переодягатися при дитині. Замініть домашній одяг із застібкою спереду на футболки і т.д.

Намагайтеся частіше відволікати дитину. Придумуйте нові ігри, побільше гуляйте на свіжому повітрі.

Найбільш сприятливий час для відлучення – осінь і весна (коли немає зимових вірусів і літніх кишкових інфекцій).

Що не варто робити, щоб припинити лактацію

Використовувати медикаментозні засоби без гострої необхідності. Таблетки, що сприяють швидкому закінченню вироблення молока, дійсно, є. Але вони мають безліч побічних ефектів: сильна стомлюваність, нудота і блювота, запаморочення, головні болі, депресія. Пити їх доведеться не один день. І весь цей час ви будете змушені доглядати за малюком в подібному стані.

Перетягувати груди. На сьогоднішній день доведено, що це процедура не перешкоджає виробленню молока, зате сприяє появі застоїв і, як наслідок, важких маститів.

Серйозно обмежувати себе в питті. Це загрожує зневодненням.

Врахуйте, що не можна відлучати дитину від грудей, коли вона хвора і під час стресів (перехідний вік, звикання до дитячого саду, вихід мами на роботу та ін.)

Іноді мамам рекомендують виїхати на деякий час. Це можливо тільки в тому випадку, коли малюк звик до розлуки з матір’ю. В іншому випадку стрес від втрати найріднішої людини призведе до того, що після повернення дитина ще більше причепиться до вас.

Не мастіть груди зеленкою або чимось гострим (начебто гірчиці). Ви можете отруїти малюка і обпекти ніжну шкіру сосків.

Припинення природного вигодовування за необхідності

На жаль, бувають випадки, коли мамине здоров’я не дозволяє продовжувати годування. У дуже рідкісних випадках те ж саме відбувається з причини дуже серйозного захворювання у самого малюка.

Що потрібно знати

Перш за все, якщо ви хочете продовжувати годувати дитину – обов’язково проконсультуйтеся з кількома лікарями або зверніться в спеціальні центри підтримки грудного вигодовування. Досить часто там, де один лікар сказав – ні, інший знаходить позитивне рішення.

Якщо ви потрапили в лікарню – обов’язково попередьте персонал про своє бажання продовжити годування після виписки. У цьому випадку можна спробувати зціджувати кілька днів. А лікарі підберуть вам такий комплекс ліків, який швидко виводиться з організму. Якщо ж відновлення лактації буде неможливо – вам, принаймні, допоможуть уникнути застою і маститів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...