Причини судом у вагітних

Судоми при вагітностіНарешті після важкого дня майбутня мама лягає спати. Але раптом, дуже різко ви відчуваєте сильний біль, починає стискатися литковий м’яз, який знаходиться на задній поверхні в області гомілки. Найцікавіше, що ви не можете ніяк розслабитися, м’язи просто геть відмовляються слухати головний мозок. Саме так виявляються судоми у вагітних. І такі супутники вагітності можуть бути присутні протягом всієї вагітності.

Дуже часто судоми ніг у вагітних з’являються на першому місяці вагітності, на тлі цього і з’являється токсикоз. Варто зазначити, що судомні скорочення зазвичай з’являються в нічний час, коли ви спите. Але вони також можуть з’явитися і вдень, коли вагітна жінка хоче відпочити, присісти і просто прилягти.

Які ж причини судом ніг у вагітних?

Взагалі, механізм появи м’язового скорочення з боку нервової системи пояснити дуже складно, все міститься всередині клітин і зовні. І будь-яке порушення співвідношення клітин може призвести до судом. Найбільш ймовірною причиною є – порушення мінерального обміну.

Що ж призводить до подібних порушень і викликає судоми литкових м’язів у вагітних?

По-перше, присутня потреба у поповненні організмом мікроелементів, так як вагітній жінці потрібно більше корисних речовин. І жінці треба ними постачати свою крихітку.

По-друге, блювання під час вагітності. Під час блювоти майбутня мама втрачає чималу кількість макроелементів.

По-третє, неправильний раціон харчування, це відбувається тоді, коли жінка не хоче вживати корисні продукти, з яких-небудь причин.

По-четверте, неправильне застосування сечогінного препарату, прийом якого призначений для зняття набряків. Такі препарати здатні виводити з організму не тільки воду, але ще й мінеральні речовини.

Для того щоб уникнути судом у вагітних необхідно регулярне вживання вітаміну В6, магнію, кальцію і калію. Так само необхідно відзначити і те, що найчастіше причинами судом стає виражена анемія. Часом судоми з’являються на тлі того, що розвивається варикозна хвороба. При багатоплідній вагітності з’являються судоми через синдром нижньої статевої вени.

Для того щоб зняти судоми ніг необхідно: силою потягнути пальці ніг на себе, навіть через біль. Спробуйте пощипати зжатий м’яз, помасажуйте його. Візьміться за великий палець і різко потягніть його на себе.

Природно, у деяких майбутніх матерів можуть бути судоми, а в деяких – ні. Тут все індивідуально.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...