• Без категорії

Причини стресу у сучасних підлітків

Причини стресу у сучасних підлітківНормально існувати в умовах сучасного суспільства досить складно, і тому переважна більшість наших співвітчизників страждають від стресів. Причому стосується це не тільки дорослих людей, але і підлітків, які навіть більш сприйнятливі до різноманітних стресових ситуацій. І для батьків дуже важливо своєчасно розібратися, що ж відбувається з їхньою дитиною, що вжити заходів щодо нормалізації його психологічного стану. Розглянемо ж найбільш актуальні причини стресу у сучасних підлітків, які можуть отруювати життя вашої дитини.

Чому підлітки відчувають стрес?

Найчастіше, це відбувається внаслідок наступних факторів:

  1. Невпевненість у собі. Якщо юнак чи дівчина не знають, як вести себе в оточенні однолітків, якщо вони відчувають постійне горе і гостро відчувають власну неповноцінність, це просто не може не привести до стресу.
  2. Труднощі з навчанням і низька успішність. Не кожен дитина здатна схоплювати знання «на льоту», і тому оцінки підлітка можуть залишати бажати кращого, що призведе до зарозумілому відношенню і глузуванням з боку однокласників (а іноді, і педагогів), а також до розвитку стресу.
  3. Активна позакласна діяльність. Звичайно, добре, коли дитина, крім шкільних занять, відвідує також різноманітні гуртки та секції. Однак занадто великі навантаження і бажання добитися успіху у всіх сферах діяльності призводять до погіршення стану здоров’я дитини, до втрати концентрації уваги і до великим емоційним навантаженням.
  4. Проблеми у взаєминах. Перераховуючи основні причини стресу у сучасних підлітків, необхідно зупинитися і на цій категорії факторів. Причому ставитися сюди можуть найрізноманітніші проблеми, починаючи від нерозуміння з друзями або представниками протилежної статі, і закінчуючи незлагодами з батьками.
  5. Відсутність бажаних особливостей зовнішності або рис характеру. Кожному підлітку хочеться чимось виділятися на тлі однолітків, але не всі володіють приголомшливою зовнішністю або можуть вразити якимись талантами. Тому конфлікт між бажаним і дійсним нерідко призводить до емоційних і психологічних проблем.
  6. Недолік матеріального забезпечення в порівнянні з однолітками. Багато дітей страждають від неможливості носити таку ж модний і дорогий одяг, як і їхні знайомі, користуватися такими ж аксесуарами та технічними засобами.
  7. Фізична слабкість і невміння захистити свої інтереси. Особливо актуальна ця проблема для хлопчиків.

А крім того, причиною стресу для підлітка може стати: перехід в іншу школу, розлучення батьків, нещастя з кимось із близьких, брак уваги з боку представників протилежної статі, емоційні та фізичні перевантаження і багато інших чинників. Тому батькам потрібно уважно стежити за станом своєї дитини і, в разі необхідності, негайно прийти йому на допомогу. Адже більшість зазначених вище проблем можна без зусиль вирішити, і тоді вони не будуть отруювати життя вашої дитини, і становити небезпеку для його здоров’я.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...