Причини появи зайвої ваги у дітей

Причини появи зайвої ваги у дітейВгодовані малюки з пухкими щічками викликають розчулення. Але іноді зайва вага у дітей перетворюється на справжню проблему. Які причини надлишкової маси тіла?

Проблеми зі здоров’ям. Відомо, що деякі хвороби серця і ендокринні захворювання можуть стати причиною швидкого набору ваги. Необхідно проконсультуватися з кардіологом і ендокринологом, пройти відповідні медичні дослідження. У перехідному віці у дітей можуть бути гормональні порушення, які також можуть впливати на зміну ваги.

Малорухливий спосіб життя. У століття, коли комп’ютери являють собою дивовижний світ розваг та ігор, діти отримують недостатнє фізичне навантаження. Енергія не витрачається в повній мірі, що призводить до появи жирових «комор» в дитячому організмі. Необхідно обмежувати час, проведений за комп’ютером або біля телевізора. Відвідування басейну, спортивних секцій, гри на свіжому повітрі, ранкова гімнастика – все це не тільки зміцнить здоров’я дитини, а й допоможе контролювати вагу.

Відсутність режиму дня. Дитина повинна харчуватися в певний час. Це допоможе шлунковому соку вироблятися регулярно і в повному обсязі. Їжа буде краще засвоюватися. Пізній відхід до сну – пряма дорога до ожиріння. Недостатня кількість годин нічного сну призведе до порушення обміну речовин.

Відсутність культури харчування. Велика кількість фастфуду, сумнівних перекусів між основними прийомами їжі – великий удар по травній системі дитини. Батьки на власному прикладі повинні привчати дитину харчуватися правильно. Для перекусів підійдуть фрукти, горіхи, кисломолочні напої, мюслі. Овочеві салати з великою кількістю зелені повинні супроводжувати кожен обід або вечерю. Важливо снідати вранці – це поліпшить обмін речовин, дасть заряд бадьорості на весь день. Зовсім позбавляти дітей солодкого небажано. Але вживати ці швидкі вуглеводи потрібно в першій половині дня. Дитину можна познайомити з природними солодощами – фініки, інжир, банани, які, можливо, сподобаються йому більше, ніж цукерки або здобне печиво.

Якщо проблема зайвої ваги закладена генетично, в родині є огрядні люди, то профілактичні заходи потрібно застосовувати з ранніх років. Можливо, буде потрібна консультація дієтолога, який допоможе розробити індивідуальну програму харчування.

Підлітки в стані стресу іноді «заїдають» проблеми, що призводить до зайвих кілограмів. Грамотний психолог допоможе дитині вирішувати неприємні ситуації іншими способами.

Найважливіше – навчити дитину любити себе і дбайливо ставитися до свого здоров’я.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...