• Без категорії

Причини помилок тесту на вагітність

Причини помилок тесту на вагітність
Хоча фармацевтичні фірми обіцяють достовірні результати в 90-99%, все ж таки трапляються помилки.

Деякі тести за відсутності вагітності показують її наявність (хибно позитивний результат). Навпаки, зустрічаються ситуації, коли вагітність була, а тест показав її відсутність (хибно негативний результат).

У чому ж причини так званих хибно позитивних і хибно негативних результатів?

Часто причиною помилкового результату є неправильне проведення тесту або використовування тесту, в якого минув термін придатності.

При введенні ХГ з метою індукції овуляції (препарати “Профазі”, “Прегніл”) або підтримки лютєїнової фази циклу, сліди цього гормону можуть залишатися в організмі протягом 10-14 днів після останнього прийому препарату, і, відповідно, тест на вагітність може дати хибно позитивний результат.

Алкоголь, втомленість, стреси, лактація, прийом лікарських препаратів (зокрема протизаплідних пігулок і “Постінора”) на результати тесту не впливають.

Причиною хибно позитивних результатів може бути пухлина, що продукує ХГЛ – хоріонепітеліома або занесення міхура, дисфункціональні захворювання яєчників, коли порушене вироблення різних статевих гормонів.

Після мимовільного викидня або аборту на ранніх термінах або видалення позаматкової вагітності ХГЛ протягом деякого часу залишається в організмі, і тест дає хибно позитивний результат.

Причинами хибно негативних результатів можуть бути:

Термін вагітності дуже малий і рівень ХГЛ дуже низький, щоб його знайшов тест. Повторіть дослідження через декілька днів.

Захворювання нирок. При цьому порушується ниркова фільтрація і виведення з організму з сечею продуктів обміну, у тому числі і гормону ХГЛ. Порушення ниркової фільтрації може бути також при серцевій недостатності, артеріальній гіпертензії, атеросклерозі.

При загрозі викидня рівень ХГЛ понижений, тому може бути негативний результат.

Протягом декількох днів після мимовільного або медикаментозного переривання вагітності тест може залишатися позитивним.

Хибно негативні результати зустрічаються частіше.

Пам’ятайте, що домашні тести не замінять консультацію фахівця.

По-перше, тест не розрізняє локалізацію вагітності, тобто при позаматковій він теж буде позитивним, тільки трохи пізніше.

По-друге, щоб переконатися не тільки в локалізації вагітності, але і, власне, в її наявності і нормальному перебігу, необхідно провести УЗД.

Ультразвукова діагностика вагітності стає можливою тоді, коли ембріон, розвиваючись, виходить за своїми розмірами за межі стінки матки (тобто з 3,5 тижнів вагітності).

Поділитися в...

Вас може зацікавити...