Причини передчасних пологів

peredchasni-pologyДумки кожної вагітної жінки раз у раз крутяться навколо тієї самої години «Х», коли прийде час малюкові з’явиться на світ. Майбутнім мамам властиво продумувати всі дрібниці, уявляти собі весь процес в деталях і фарбах. І вже звичайно всі вони впевнені, що дитина з’явиться на світ неодмінно рівно через дев’ять місяців. Але, на жаль, останнім часом природа все частіше і частіше підносить їм сюрпризи у вигляді передчасних пологів, ускладнень під час родового процесу і т.д. А це означає, що жінці треба думати тільки про хороше, налаштовуватися на краще, але, в той же час, морально бути готовою до того, що щось піде не за планом.

Що таке передчасні пологи

Насамперед, потрібно розуміти, що таке передчасні пологи, а що таке пологи в строк. Прийнято вважати, що передчасними є пологи до 37 тижня. Після 37, як правило, виживаність дітей набагато вище і пологи проходять без ризику для життя матері і дитини. Також потрібно розуміти, що передчасні пологи починаються точно так само як і природні пологи в строк – з кров’яних виділень, відходження навколоплідних вод або «пробки», регулярних переймів і т.д. Але серйозне занепокоєння у лікарів викликають пологи, які почалися з рясної кровотечі.

Причини передчасних пологів

Ще при першому відвідуванні жіночої консультації лікар-гінеколог заповнює спеціальну анкету, дані якої багато про що можуть йому розповісти. Туди вноситься інформація про те, чи були у жінки раніше вагітності, як вони протікали і чим закінчувалися, чи існує схильність до алергії та інших захворювань, записуються дані про здоров’я, спадкових хворобах і т.д. Така консультація гінеколога дає жінці повну картину про те, що саме її чекає попереду, а також прогноз перебігу вагітності, можливі ускладнення і передбачувану дату пологів. Виходячи із цього,ми сміливо можемо зробити висновок, що основними причинами передчасних пологів є:

  • Внутрішньоутробні та звичайні інфекції (TORCH-інфекції, миелит);
  • Гормональна недостатність організму;
  • Постійні стреси;
  • Фізичне перевтома;
  • Вік вагітної – менше 18 років або понад 30 років;
  • Вага менше 45 кілограм і зріст менше 150 см;
  • Куріння, зловживання спиртними напоями, наркотиками і т.д.;
  • Штучне переривання вагітності в минулому;
  • Аборти;
  • Вагітність, яка наступила менш ніж через рік після попередньої вагітності.

Для того, щоб повністю виключити ризик передчасних пологів жінці необхідно ще на стадії планування пройти ретельне обстеження у гінеколога, здати аналізи, пролікувати інфекції та віруси, зміцнити імунітет і т.д.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...