Причини гіпертонусу матки при вагітності

gipertonusТонусом називають ступінь пружності будь-якого м’яза. Оскільки матка теж є м’язовим органом, вона також може входити в стан тонусу. При цьому в деяких ситуаціях це буде вважатися нормою, а в інших — патологією. Тонус матки та її скорочення під час пологів забезпечує процес народження дитини, але при вагітності є станом загрози переривання, часто відноситься до патології і називається гіпертонусом матки при вагітності.

Чому виникає гіпертонус матки при вагітності?

Гіпертонус матки при вагітності ділиться на справжній і помилковий. Помилковий – це коли стан гіпертонусу не пов’язаний з якимось захворюванням, є не постійною, а тільки сьогочасної реакцією на різні зовнішні подразники. Наприклад, при фізичній або емоційній втомі матка може увійти в тонус, але варто жінці відпочити, поспати, розслабитися, як все проходить безслідно. Також на останніх тижнях вагітності виникають так звані «тренування перейми», коли орган і нервова система готуються до пологів і час від часу протягом дня виникають стани тонусу матки: матка напружується, живіт твердне. Через кілька хвилин все проходить.

Справжній гіпертонус матки при вагітності розвивається на тлі якоїсь патології і є загрозою передчасних пологів або мимовільного аборту.

Патології, які можуть стати причиною гіпертонусу: 

• міома матки;

• патологічна форма матки або недорозвинена матка;

• хромосомна патологія у плода;

• інфекційні хвороби у жінки, які, зокрема, передаються статевим шляхом;

• гормональні порушення;

фітоплацентарна недостатність;

• істмікоцервікальна недостатність і багато інших.

Як лікують гіпертонус матки при вагітності 

Не всякий гіпертонус лікується. Однак, якщо на тлі підвищеного тонусу з’явилися кров’янисті виділення (рожеві, червоні, коричневі), болі тягнучого або ниючого характеру в попереку і внизу живота або розвинувся регулярний гіпертонус з дуже незначним інтервалом, то необхідно негайно, в найкоротші терміни, звернутися до гінеколога. Лікування призначається залежно від ступеня гіпертонусу, терміну вагітності та причини, що його викликала. При значній загрозі вагітній пропонують лягти в стаціонар. Призначають постільний режим, препарати, що знижують тонус матки, можливо, гормональну терапію, якщо це необхідно.

Будьте здорові!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...