Прибирання ванної та туалету: 16 порад з рецептами

прибирання в ванній та туалеті

 1. Щоб плитка, якою облицьовані стіни, завжди була чистою, регулярно протирати її сумішшю води та оцту (1 склянка оцту на 1 л води), а потім крейдою, розведеною у воді до густоти сметани.

Також керамічну плитку можна почистити за допомогою теплої води, крейди і соди, щоб пази між плитками були білими можна протерти плитку ганчіркою з крейдою, а потім сухою ганчіркою, крейда зафарбує сірі пази.

Для чищення та миття ванн, раковин, керамічної плитки застосовуйте рідкі препарати. Порошкоподібні і пастоподібні чистячі препарати, які часто містять тверді абразиви, краще застосовувати при сильному забрудненні поверхні.

 1. Щоб дзеркало у ванні не потіло, протри його ганчіркою, змоченою гліцерином або розчином 1 ч. ложки желатину в половині склянки води.

Інша порада: дзеркало у ванній кімнаті не буде пітніти, якщо обприскати його спеціальними аерозолями для автомобільного скла.

 1. Щоб мило в мильниці НЕ розмокало, на її дно поклади тонкий шматок губки.
 2. Не можна чистити ванну препаратами, призначеними для чищення унітазів, так як ці препарати містять сильні кислоти, швидко руйнують тонкий шар емалі на поверхні ванни.
 3. Під впливом вологи і кисню в повітрі залізні труби у ванній окислюються, вкриваючись іржею, яка, падаючи разом з водою на поверхню ванни, раковини, утворює патьоки і плями коричневого кольору. Такі ж плями залишають на емальованій поверхні вічно підтікаючих кранів. Для видалення таких плям іржі випускаються спеціальні препарати. Однак вони містять шкідливі для емалі кислоти і тому користуватися ними можна не частіше одного разу на місяць.
 4. Жовтий наліт зі стінок ванни непогано видаляє і відбілювач для білизни, розведений до густоти сметани. Стінки покривають розчином, після висихання видаляють мокрою ганчіркою. Якщо ванна забруднена сильно, операцію потрібно повторити.
 5. Спробуй зняти жовтизну з емалі за допомогою підігрітого оцту, в який додано трохи солі. Якщо ж у вас не виходить відбілити емаль, ви можете замовити прибирання квартири в Києві і спеціалісти виконають ваше побажання.
 6. Скоринки лимона видаляють плями на нікельованих кранах. Через кілька хвилин після обробки їх промивають водою, витирають насухо і полірують ганчіркою.
 7. Прочистити випускну трубу у ванні можна таким способом: закрити зливні отвори ванни, умивальника і мийки, наповнити їх водою до верху, а потім одночасно відкрити всі пробки і енергійно прокачати вантузом.
 8. Усунути витік води у ванні через нещільну пробку можна, густо змастивши милом бічну поверхню пробки.
 9. Сидіння унітазу щодня протирай або мий водою з милом. Пластмасові сидіння легше мити за допомогою спеціальних засобів для пластмасових виробів.
 10. Плями іржі, що з’являються в унітазах (раковинах, ваннах), виготовлених з мармуру, фаянсу і емальованих, можна видалити і за допомогою перекису водню, в який додають нашатирний спирт (9 частин перекису водню і 1 частина нашатирного спирту).
 11. Для миття труби унітазу в неї можна влити 2-3 відра гарячої води. В одну з порцій води можна додати пральний порошок. Зручно мити унітаз і за допомогою спеціальної щітки або йоржика, на які насипають пральний порошок.
 12. Стелю і стіни можна очистити від пилу за допомогою пилососа, щітку пилососа не тримайте впритул до стіни, щоб не пошкодити стіну або стелю. Так само можна використовувати звичайну щітку, намотавши на неї чисту суху серветку.
 13. Капітально мити унітаз потрібно кілька разів на тиждень, промиваючи його дезінфікуючими гелями за допомогою йоржика, а простір під обідком – чистити спеціальною щіточкою. Намагайся якомога рідше використовувати для чищення туалету хлорвмісні засоби. Після прибирання промитий йоржик найкраще тримати в контейнері з антисептиком.
 14. Ванну або піддон душової кабіни слід після кожного використання протирати м’якою серветкою, змоченою антибактеріальним засобом, і змивати його гарячою водою. Це та сама ситуація, коли “хімія” не зашкодить: після купання або душа на стінках і дні залишаються лусочки шкіри з бактеріями. Крім того, з вологої поверхні можна підчепити і грибкові захворювання.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...