Прибирання при вагітності

Прибирання при вагітності

Ідеальним в прибиранні являється дубовий плінтус який і екологічно чистий і легко протирається без лишнього напруження, особливо якщо він полакований.

Під час вагітності у жінки з’являються нові турботи. Та й звичні побутові питання часто вимагають нового підходу, що враховує «особливе становище» майбутньої мами.

Виявляється, прибирання – справа не тільки трудомістка, але й не завжди безпечна для вагітної жінки. Проте, дотримуючись ряду правил, можна виключити негативні моменти цього процесу.

Майбутній мамі слід постаратися усунути всі негативні моменти, пов’язані з прибиранням. У завдання господині сімейства входить і раціональна організація домашньої праці з поділом її між усіма членами сім’ї. Пам’ятайте, що в період очікування малюка жінці не рекомендується перепрацьовувати, слід більше відпочивати, уникаючи перевтоми, тому у вас є всі підстави розраховувати на допомогу рідних і близьких.

Фізичне навантаження при вагітності

Повсякденне ведення домашнього господарства і прибирання будинку деколи вимагають серйозних фізичних зусиль. Помірне фізичне навантаження при нормальному, не ускладненому перебігу вагітності, корисне і необхідне кожній майбутній мамі. Це сприяє поліпшенню роботи нервової, дихальної, серцево-судинної систем, постачанню тканин, в тому числі і ростучому організму дитини, киснем і необхідними поживними речовинами. Рух сприяє тренуванню м’язів, підвищенню витривалості і навіть поліпшення настрою і психологічного самопочуття майбутньої мами. Проте вагітність накладає ряд обмежень на фізичне навантаження, у тому числі під час прибирання.

Про допустимі рівні фізичного навантаження під час вагітності необхідно проконсультуватися з лікарем, оскільки в кожному випадку цей рівень визначається індивідуально.

Майбутній мамі заборонені важкі і надмірні інтенсивні навантаження. Необхідно виключити різкі рухи, активні нахили, слід уникати також надмірних розтяжок, згинання і тиску на живіт, стрибків, не здійснювати глибоких присідань, рухів, надмірних вигинань спини, фізичного перенапруження, піднімання ваги більше 5 кг.

Якщо вагітність протікає нормально, при виконанні прибирання жінці слід:

  • не піднімати і не пересувати важкі предмети, не робити різких нахилів;
  • на великих термінах вагітності, коли животик вже помітно збільшений, уникати рухів, що викликають тиск на живіт;
  • не працювати на висоті, тому що в цьому випадку можна втратити рівновагу і впасти;
  • не піднімати високо руки, оскільки це викликає напруження м’язів живота;
  • найголовніше – не перевтомлюватися і орієнтуватися на власне самопочуття.

Причина цих обмежень в тому, що навіть при нормальному перебігу вагітності всі системи органів жінки відчувають підвищене навантаження. Особливо зростає навантаження на серцево-судинну та опорно-рухову системи. Це відбувається тому, що при вагітності утворюється третє коло кровообігу – матково-плацентарний, через який до плоду надходять необхідні для розвитку малюка кисень і поживні речовини; збільшуються об’єм циркулюючої крові, частота серцевих скорочень. У зв’язку зі збільшенням маси тіла та зміщенням центру ваги при вагітності підвищене навантаження випробовують хребет, суглоби і вени ніг. А будь-яка фізичне навантаження саме по собі посилює функціональне напруження даних систем органів, що при надмірному рівні навантаження може призвести до зриву адаптивних можливостей організму, виникнення хворобливих симптомів, розвитку ускладнень вагітності і обважнює існуючих захворювань.

При ускладненому перебігу вагітності всі перераховані рекомендації зберігаються, однак їх виконання є більш суворим. При загрозі переривання вагітності, низькому розташуванні плаценти фізичне навантаження, особливо в першому і третьому триместрах, повинно бути суттєво обмежене. Іноді ці обмеження зберігаються на всьому періоді вагітності.

Домашні справи потрібно негайно припинити при виникненні тягнучого болю в животі або інших хворобливих відчуттів, при появі задишки, серцебиття, вираженої втоми, запаморочення. Ці симптоми свідчать, що навантаження перевищило індивідуально допустимий максимум і не може бути продовжене, оскільки це небезпечно розвитком серйозних ускладнень, аж до переривання вагітності або передчасних пологів на більш пізніх термінах.

Своєчасний відпочинок за будь-якої фізичної навантаженні – запорука гарного самопочуття і профілактики її несприятливого впливу. Тому через кожні 15 хвилин прибирання робіть невеликі перерви, змінюючи положення тіла і даючи м’язам можливість розслабитися.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...