Прибереш іграшки – отримаєш цукерку!

Прибереш іграшки отримаєш цукерку

Способи мотивації дитини

У багатьох батьків опускаються руки, коли вони бачать, як маленькі пустуни і бешкетники розкидають свої іграшки і не бажають їх прибирати, відмовляються робити шкільні домашні завдання або виконувати роботу по дому. Однак відступати в таких ситуаціях не можна, бо можна втратити батьківський авторитет. Найчастіше в хід йдуть такі прийоми: «Якщо виконаєш моє прохання, я дам тобі цукерку», «Якщо не будеш робити те, що я велю, не отримаєш подарунок на день народження». Але що це за прийоми, по суті? Правильно! Підкуп і шантаж. До чого це може призвести? У першому випадку дитина звикне все робити тільки за якусь винагороду, у зв’язку з чим можливі проблеми з подальшою соціальною адаптацією. У другому – малюка чекає неминучий страх, що він не впорається із завданням і залишиться без нагороди. Постійна напруга підірве у дитини віру в себе, зробить її замкнутою.

Також не рекомендується, намагаючись мотивувати дитину, використовувати категоричні накази: «Негайно зроби, як я сказала». По-перше, вони містять той же елемент загрози, що і в прикладі з подарунком на день народження, тільки невисловлений. По-друге, дитина може підкоритися, але у неї не з’явиться прагнення чинити так завжди. І, звичайно, необхідно утримуватися від занадто бурхливого прояву негативних емоцій. Зрозуміло, що це складно, коли дитина ігнорує ваше прохання в четвертий, п’ятий раз. Але все ж потрібно стриматися і подумати: «Я знаю, що я хотіла сказати. А що він почув насправді? ». І ось тут таїться один з перших ключиків до мотивації малиша.

Мотивація

1. Ваше прохання має бути зрозуміле дитині, гранично конкретне, містити чіткий алгоритм дій і тимчасові рамки виконання: «Через п’ятнадцять хвилин я загляну в кімнату і дуже прошу тебе, щоб до цього моменту всі іграшки були розкладені по своїх місцях».

Деякі завдання здаються дитині відверто нудними, їй важко виконувати їх протягом довгого часу. Це може стосуватися домашніх турбот – прибирання, миття посуду. Однак у ваших силах урізноманітнити рутинні процеси.

2. Додавайте елемент гри, казки. Фантазуйте. Коли дитина не займається справами, а «грає в них», вона повністю включається в дію і у неї залишаються позитивні враження: «У Феї чистоти завжди болить голова, коли десь брудно.

Давай допоможемо їй і підмітати підлогу »(можна після збирання« подзвонити »Феї і уточнити, що голова у неї пройшла).

Діти, у тому числі молодші школярі, ще не дуже добре вміють розставляти пріоритети. Це пов’язано з відсутністю реального досвіду, з неможливістю правильно оцінити власні сили, можливості. Але будь-яку спробу прямого тиску вони можуть сприймати «в багнети». Використовуйте прийом компенсації.

3. Дійте за принципом: спочатку – корисне (необхідне), потім – приємне. У даному випадку мова йде не про «підкуп, а про заохочення. Зверніть увагу дитини, наскільки веселіше займатися приємними справами, коли необхідні вже зроблені.

Звичайно, іноді бувають ситуації, коли батькам доводиться бути твердими і навіть суворими. Але такі моменти повинні бути винятками, а не правилом.

Придбати іграшки та інші дитячі товари ви завжди можете в магазині KidsJoy. Швидка доставка та доступні ціни порадують молодих татусів та матусь.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...