Пренатальна діагностика

Пренатальна діагностика Пренатальна або допологова діагностика – це ряд методів, що дозволяють визначити стан здоров’я плоду під час вагітності.

Останніми роками пренатальна діагностика бурхливо розвивалася, що багато в чому змінило практику генетичного консультування. Консультант в ході бесіди зобов’язаний повідомити про можливість допологової діагностики. Цілком зрозуміло, що пряма відповідь на питання про здоров’я майбутньої дитини набагато більш цінна, ніж відомості про вірогідність повторних випадків. Пренатальна діагностика включає ряд методів, серед яких найчастіше використовуються амніоцентез (пункція навколоплідного міхура із забором невеликої кількості навколоплідних вод), біопсія хоріона (дослідження клітин формуючих плаценту), ультразвукове дослідження плоду і ряд біохімічних проб, що дозволяють визначити стан плоду за показниками крові матері. До пренатальної діагностики відноситься і визначення статі плоду (особливо за допомогою цитогенетичного дослідження або ДНК-діагностики), а також визначення батьківства на ранніх термінах вагітності.

Біопсія хоріона – це узяття під ультразвуковим контролем проби ворсинок епітелію хоріона, попередника плаценти. Важливо, що при цій процедурі не виробляється ніяких маніпуляцій безпосередньо з плодом. Процедура проводиться між 8-й і 10-й тижнями вагітності (на відміну від амніоцентеза, що проводиться на 15-17-й тижню). Забір матеріалу може вироблятися як трансабдомінально (через черевну стінку), так і трансцервікально (через шийку матки).

Результати цитогенетичного дослідження після проведення біопсії хоріона (зокрема інформація про стать дитини) можуть бути одержані протягом лічених днів, тоді як при амніоцентезе результат може бути одержаний тільки через декілька тижнів.

Ризик процедури для матері і плоду в значній мірі залежить від кваліфікації і досвіду провідного діагностику персоналу.

Схема проведення біопсії хоріона:

1. Плодовий міхур

2. Стінка матки

3. Ворсинки хоріона

4. Епітелій матки

5. Щипці для біопсії

Схема проведення амніоцентеза:

1. Плід

2. Стінка матки

3. Шприц для аспірації амніотичной рідини

4. Амніотична рідина

5. Піхва

Поділитися в...

Вас може зацікавити...