Пренатальна діагностика

041Більшість майбутніх батьків хвилює питання: "Чи все в порядку з нашою дитиною?".

У зовсім недалекому минулому відповідь можна було дати тільки після народження дитини. Але тепер пренатальна діагностика певною мірою дозволяє відповісти на вказане питання вже через 6 тижнів після зачаття.

Пренатальна діагностика придатна не завжди, оскільки вона спричиняє деякі небезпечні моменти для дитини. Це дослідження корисне тим, у кого побоювання набагато сильніші, ніж звичайне занепокоєння, властиве майбутнім батькам. В цьому випадку користь, яку дасть Пренатальна діагностика, набагато більша, ніж ризик, пов’язаний з проведенням даної діагностики. Пренатальна діагностика необхідна наступним групам вагітних жінок:

-старшим 35 років;

-жінкам, в сім’ї яких були випадки спадкових хвороб, або жінкам – носіям таких хвороб;

-тим які перенесли інфекційні хвороби: такі, як краснуха або токсоплазмоз, оскільки це може порушити правильний розвиток плоду;

-жінкам, які з часу зачаття були обстежені на предмет дії невідомих речовин, оскільки вони можуть бути шкідливими для дитини, що розвивається;

-тим які мали невдалі вагітності і дітей з родовими травмами.

В основному Пренатальна діагностика не виявляє ніяких очевидних вад. У цих випадках необхідна додатково генетична експертиза. Одержана інформація може бути використана для ухвалення рішення, що стосується також і майбутніх вагітностей.

Якщо в результаті пренатальної діагностики виявлені відхилення в розвитку плоду, то неминуче встає питання про продовження вагітності. Чи продовжувати вагітність, вирішує звичайно сім’я. Рішення на користь збереження вагітності часто ухвалюється майбутніми батьками, які упевнені, що зможуть любити свою дитину, народжену з явною вадою розвитку, або які набудовані проти абортів принципово за будь-яких обставин. Результати пренатальної діагностики попередять подружжя про те, чого слід чекати, і дозволять сім’ї почати емоційні і практичні приготування до ухвалення дитини.

Багато хто наважується перервати вагітність, коли обстеження виявить ваду, яка може бути смертельною або спричинить за собою важкі ускладнення. В цьому випадку необхідна консультація генетика, яка може підтвердити діагноз.

Більшість сімей, маючи необхідні відомості, пам’ятаючи корисні ради генетика або лікаря, пробують почати вагітність занової надією, що результат наступної вагітності виявиться кращим. А це цілком вірогідно.

Пренатальне лікування плоду

В деяких випадках можливе пренатальне лікування плоду. Воно включає: трансфузію крові, хірургію (наприклад, щоб виробити дренаж непрохідного міхура), призначення ензимів або стероїдів, сприяючих розвитку легенів у плоду, який може народитися передчасно.

З розвитком нових технологій все більше видів пренатальної хірургії буде використано медициною. Але потрібно врахувати, що навіть підтверджений високим рівнем технічних засобів пренатальний діагноз недосконалий. Дуже поспішне рішення про переривання вагітності іноді приводить до аборту здорового плоду.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...