Прееклампсію зможуть передбачати

055Прееклампсія або пізній токсикоз вагітних є потенційно смертельно небезпечним ускладненням, в ході якого в організмі жінки різко підвищується кров’яний тиск, що збільшує ризик інсульту і навіть смерті. Окрім цього, прееклампсія може привести до передчасних пологів, а також народження мертвого немовляти або дитини з дефіцитом ваги.

В ході нових досліджень учені змогли розробити аналіз крові, за допомогою якого можна буде передбачати ці смертельно небезпечні ускладнення. Основними симптомами прееклампсії є високий кров’яний тиск і значний рівень білка в сечі. Лікарі вважають, що це ускладнення починається на ранній стадії вагітності разом з дефектом розвитку плаценти.

Але найчастіше симптоми не виявляються до другої половини терміну. На жаль, засобів лікування прееклампсії не існує (за винятком передчасних пологів). Міжнародна група учених визначила 45 різних компонентів, пов’язаних з метаболізмом, в організмах жінок, що стали згодом жертвами прееклампсії. Цих компонентів не було у вагітних, що народили без жодних ускладнень. Виділені "метаболічні відбитки пальців", як вважають учені, і будуть основою майбутнього тесту.

З його допомогою лікарі зможуть наперед визначати вагітних, що знаходяться в групі ризику. Тільки в цьому випадку заходи, направлені на попередження прееклампсії, виявляться успішними.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...