• Без категорії

Прееклампсію зможуть передбачати

Прееклампсію зможуть передбачатиВчені розробили перший тест, за допомогою якого можна буде передбачити прееклампсію на ранній стадії вагітності. До теперішнього часу у розпорядженні лікарів не було нічого подібного.

Прееклампсія або пізній токсикоз вагітних є потенційно смертельно небезпечним ускладненням, в ході якого в організмі жінки різко підвищується кров’яний тиск, що збільшує ризик інсульту і навіть смерті. Окрім цього, прееклампсія може призвести до передчасних пологів, а також народження мертвого немовляти або дитини з дефіцитом ваги.

В ході нових досліджень вчені змогли розробити аналіз крові, за допомогою якого можна буде передбачати ці смертельно небезпечні ускладнення. Основними симптомами прееклампсії є високий кров’яний тиск і значний рівень білку в сечі. Лікарі вважають, що це ускладнення починається на ранній стадії вагітності разом з дефектом розвитку плаценти.

Але найчастіше симптоми не виявляються до другої половини терміну. Нажаль, засобів лікування прееклампсії не існує (за винятком передчасних пологів). Міжнародна група вчених визначила 45 різних компонентів, пов’язаних з метаболізмом, в організмах жінок, що стали згодом жертвами прееклампсії. Цих компонентів не було у вагітних, що народили без жодних ускладнень. Виділені “метаболічні відбитки пальців”, як вважають вчені, і будуть основою майбутнього тесту.

З його допомогою лікарі зможуть наперед визначати вагітних, що знаходяться в групі ризику. Тільки в цьому випадку заходи, направлені на попередження прееклампсії, виявляться успішними.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...