Правильне харчування вагітних жінок

Правильне харчування вагітних жінокПравильне харчування вагітних жінок – одна з найважливіших проблем сучасного акушерства. Вже давно в найдрібніших подробицях розроблені рекомендації з цього питання, але, на жаль, мінімальна кількість жінок одержує їх в повному об’ємі.

Перш за все, харчування повинне бути правильним. Це значить, що щодня у ваш раціон повинні входити білки, жири і вуглеводи в певній пропорції. Звичайно ж, на першому місці стоять білки, які є будівельним матеріалом для організму дитини.

Тому необхідно з’їдати щодня не менше 200 грамів м’яса. Бажане вживання вітчизняного м’яса, оскільки майже близько 95% імпортних м’ясних поставок не відповідають ГОСТу, повні стимуляторів росту, які при термічній обробці руйнуються не до кінця.

Двічі в тиждень м’ясо рекомендується замінювати рибою нежирних сортів. Але при цьому необхідно якомога довше обробляти її термічно, оскільки частина замороженої риби обробляється тетрацикліном, антибіотиками, що володіють тератогенним ефектом. Саме тому рекомендується варити, смажити і тушити рибу протягом декількох годин.

Постачальниками в організм білків є також яйця і кисломолочні продукти. Щодня треба з’їдати одне яйце, для профілактики сальмонельозу – однієї з найпоширеніших кишкових інфекцій – його необхідно кип’ятити не менше шести хвилин.

Вживання овочів і фруктів забезпечує надходження в організм вуглеводів, вітамінів і, що дуже важливе, мікроелементів. Щодня треба з’їдати 600 грамів сирих овочів і 300-400 грамів сирих фруктів. Якщо ви з яких-небудь причин не можете купувати свіжі фрукти, то їх можна замінити на сухофрукти.

Щодня необхідно забезпечити надходження в організм поліненасичених, жирних кислот, так званого вітаміну F. Для цього треба випивати одну столову ложку рослинного.

Необхідні також полівітамінні препарати, оскільки організм вагітної жінки потребує підвищеної їх кількості, і вживання тільки овочів і фруктів не може повністю задовольнити цю потребу. Деякі з полівітамінів, що продаються у нас, розроблені спеціально для вагітних жінок і містять вітаміни і мікроелементи в ідеальній пропорції.

Якщо ви збираєтеся вигодовувати дитину грудьми, то приблизно за 2 місяці до пологів почніть їсти волоські горіхи і чорноплідну горобину. Продовжуйте їсти ці продукти і під час вигодовування, оскільки вони дуже добре стимулюють лактацію.

Дуже важливий водний режим. Ви повинні забезпечити регулярне надходження рідини в організм, тобто випивати хоча б декілька ковтків з інтервалом 1,5-2 години. Прагніть не пити синтетичні напої, такі як Coca-Cola і т.п. Краще всього пити чай, фруктові і ягідні соки, звичайну воду.

Джерело: med-help

Поділитися в...

Вас може зацікавити...