Правильне дихання при пологах

Правильне дихання при пологахПологи – це важкий стрес для організму жінки. Тому необхідно допомогти їй з ним впоратися. Неоціненну допомогу надає правильне дихання під час пологів. Воно дозволяє насичувати організм породіллі і внутрішньоутробного плоду киснем, необхідним для нормального перебігу родового акту. До того ж дихання при пологах дозволяє зменшувати відчуття болю, тому що сприяє окисленню молочної кислоти, яка здатна дратувати больові рецептори.

Основні рекомендації по правильному диханню в пологах

Для того щоб в пологах дихати ефективно, цьому треба вчитися заздалегідь. Тому починати необхідно ще під час вагітності. Це своєрідна підготовка до пологів. Дихання в цьому процесі займає одну їх провідних ролей.

Слід дотримуватися певних правил дихання при пологах, які полягають в наступному:

– Тренування необхідно починати з кінця першого триместру – початку другого;

– Продовжувати їх рекомендується до самого кінця вагітності;

– У разі, якщо з’являється запаморочення, слабкість, миготіння мушок або інші неприємні симптоми, то треба почати дихати як зазвичай. Дані симптоми розцінюються як прояви гіпероксеміі, що порівнянно з відчуттями, які людина відчуває при підйомі в гори;

– Наприкінці кожної вправи необхідно відновлювати дихання;

– Тренування повинні проходити в зручній позі;

– Перед тим, як приступити до спеціального дихання, приміщення треба гарненько провітрити. В ідеалі виконувати всі вправи на свіжому повітрі в екологічно чистому районі.

Таким чином, правильне дихання при пологах вимагає тривалої і цілеспрямованої підготовки. Свідомі жінки не втрачають даремно часу, а приділяють цьому питанню досить багато часу і уваги.

Приклади деяких дихальних вправ

Техніка дихання під час пологів може бути різною, причому можуть поєднуватися різні методики. У цій статті ми розглянемо чотири основні типи дихальних рухів, які нададуть неоціненну допомогу жінці в найвідповідальніший момент.

Перша вправа для тренування дихання при пологах

В цьому випадку дихання при пологах націлене на відпрацювання розслабляючого типу дихальних рухів. Воно полягає в тому, що глибокий вдих робиться через ніс, а плавний видих – через рот, причому губи повинні бути витягнуті в трубочку. Між вдихом і видихом повинна бути невелика пауза. Щоб оцінити правильно ви все робите, необхідно взяти дзеркальце. Його треба тримати на рівні підборіддя. Видих повинен призводити до поступового запітніння дзеркальця.

Якщо поспіль вийшло зробити 10 правильних вдихів-видихів, то дзеркальцем для контролю вже можна не користуватися. Проте головною перевіркою правильності виконання цієї вправи стануть пологи.

Дихання і поведінка в цей час мають бути спокійними, не можна мотати головою і шиєю, оскільки це порушує процес надходження кисню. Цей вид дихання особливо буде корисним на самому початку пологів, а також у проміжках між переймами.

Друга вправа для тренування дихання при пологах

Також необхідно відпрацьовувати і таке дихання при переймах та пологах, яке буде поверхневим. Воно стане в нагоді в наступних випадках:

– Для ослаблення болю при посиленні перейм в активну фазу пологів;

– Для того, щоб продихати потугу, коли тужитися не можна (йдеться про прорізування тім’яних горбів, тобто найбільшої окружності головки, коли її треба вивести поза потуги). У підсумку це дозволить уникнути розривів промежини.

Щоб відпрацювати навички цього дихання, треба робити вдих-видих або тільки через ніс, або тільки через рот. Всі дихальні рухи повинні бути легкими і швидкими. Правильними слід вважати тільки ті рухи, які здійснюються грудною кліткою без участі передньої черевної стінки, яка повинна залишатися нерухомою. За тривалістю що вдих, що видих повинні бути приблизно однаковими. На початку тренувань цю вправу не варто виконувати більш 10 секунд, а потім поступово можна її довести до хвилини.

Третя вправа для тренування дихання при пологах

Дихання під час пологів може бути і переривчастим. Найбільшу цінність воно може принести в другому періоді пологів (період вигнання плоду), коли треба продихати перейми або потуги.

Воно полягає в тому, що виконується в постійному і швидкому темпі, а також за участю тільки грудної клітки. Щоб дихати переривчасто, необхідно відкрити рот і торкнутися кінчиком язика нижніх різців, при цьому вдихи і видихи повинні бути галасливими (чимось нагадує подих собак після бігу).

Четверта вправа для тренування дихання при пологах

Іноді потрібно і глибоке дихання при пологах з затримкою на видиху. Зазвичай його застосовують у другому періоді пологів, коли голівка плода врізується / прорізується.

Ця вправа сприятиме тому, що голівка не буде знову ховатися. Щоб так дихати, необхідно зробити глибокий вдих через ніс. Не видихаючи, треба порахувати до 10 (поступово довести до 20-25), а потім зробити плавний видих, але вже через рот. На видиху можна вимовляти шиплячі звуки.

Таким чином, за допомогою цих дихальних методик можна допомогти як собі, так і малюкові.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...