ПРАВИЛА ЗДОРОВОГО ПРИКОРМУ

Як було добре: даєш маляті груди вранці, вдень, ввечері і вночі – і горя не знаєш. Не потрібно нічого вигадувати – молоко в грудях завжди свіже, потрібної температури і в зручній, завжди доступною «тарі». А тут – час прикорму.

Напередодні знайомства малечі з новою їжею, мами відчувають хвилювання: коли вводити, з чого починати, як готувати? Варити кашки-супчики самій або віддати перевагу покупним? Щоб не хвилюватися і з задоволенням знайомити дитину з новою їжею, дотримуйтесь наших 10 правил введення прикорму.

  1. Рівняння на календар прикорму

Травна система малюка ще не до кінця розвинена для перетравлення будь-якої іншої їжі, крім грудного молока (або адаптованої суміші). Початок введення прикорму збігається з «екватором» – півріччям грудничка. Тим, хто не на грудному вигодовуванні, можна почати вводити прикорм місяцем раніше.

  1. Слідуємо 10 ознакам готовності малюка до прикорму

Календар-календарем, адже це універсальний «документ» для діток, а ваш малюк унікальний, тому звіряти календар варто ще і з ознаками готовності, які проявляє малюк. Якщо ознак немає, варто відкласти знайомство з новою поживою.

  1. Прикорм – не їжа, а знайомство з їжею

І мета мами – не нагодувати малюка новою їжею, а лише дати дитині спробувати, познайомити з новим продуктом.

  1. Гіпоалергенні продукти

Починати знайомство важливо з гіпоалергенних продуктів – яблук жовто-зелених сортів, зелених або жовтих овочів, безмолочних безглютенових каш (молочні вводяться пізніще) і легкого відвареного м’яса.

  1. Нова їжа для малюка – домашня або магазинна?

Все залежить від того, наскільки у вас є можливість купувати якісні продукти на ринку або купувати магазинні баночки з пюре та кашки. На виробництві дитячого харчування всі продукти і стадії виробництва проходять масу ретельних перевірок.

Інша справа – продукти зі звичайного магазину. Тому вирішувати вам. Єдина заувага до перших кашів – їх краще купувати, адже домашні складно подрібнити і зварити на воді.

  1. Правильна порція і поступове збільшення

Правильна порція для кожного першого знайомства – ¼ ложечки страви. Поступово (протягом 5-7 днів) можна збільшувати обсяг до вікової норми. Між введенням кожного нового продукту має пройти 5-7 днів.

  1. Правильний час дня для введення прикорму

Прикорм вводять в першій половині дня (під друге або третє годування), щоб у вас був час поспостерігати за реакцією організму малюка.

  1. Правильний посуд для годування новими стравами

Давати прикорм слід теплим, а не гарячим, і використовувати спеціальну силіконову ложечку, яка не травмує ніжні ясна малюка.

  1. Чим «запивати» прикорм?

Спочатку мама пропонує порцію прикорму, а потім – прикладає до грудей або дає порцію суміші.

  1. Коли прикорм потрібно відкласти?

Коли у малюка з’явилися ознаки алергії або застуди, а також в день вакцинації.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...