Правила виховання дитини

Правила виховання дитиниЗнайти спільну мову з дитиною, стати для нього авторитетом і зробити його щасливим – це, напевно, найбільше бажання всіх батьків. І перш ніж перераховувати правила виховання дитини, потрібно зрозуміти, що дитина – це відображення батьків, причому не тільки зовнішнє, але і внутрішнє. Залежно від того, як ми ставимося до наших дітей, формується і їх характер. І тому виховання дитини можна назвати цілим мистецтвом – адже не тільки діти вчаться чогось у батьків, а й батьки вчаться у дітей. Хорошими батьками не народжуються – ними стають – в тому числі і дотримуючись правил виховання дитини. Які ж ці правила?

Правило виховання дитини №1. Найбільш важливо те, як Ви виховуєте дитину до 3 років

Найважливіший період для виховання дитини – це період до її триріччя. Якщо Ви «упустите» свого малюка в цей період – виправити щось потім може бути дуже складно. Справа в тому, що саме до 3 років дитина вбирає все, як губка, запам’ятовує, засвоює і сприймає інформацію особливо ефективно. Саме тому, згідно з правилами виховання дитини, віком до трьох років необхідно прищепити малюкові поняття про правила пристойності, розвинути його естетичне сприйняття, творчі здібності, прищепити самостійність і т.д.

Правило виховання дитини №2. Приділяйте час своїй дитині

Грайте з ним, розмовляйте, гуляйте – одним словом, показуйте їй що Ви з нею, що Ви завжди не проти провести з нею час. Приймайте всерйоз її гру і не вчіть, як потрібно грати, на вашу думку. Нехай її особисті заняття підкоряються тільки її правилами – а Ви дотримуйтесь цих правил, граючи з малюком.

Правило виховання дитини №3. Батьки повинні бути позитивним прикладом для своєї дитини

Для маленької дитини батьки є найважливішим орієнтиром в усвідомленні того, яким треба бути. У ранньому віці мама і тато стають для малюка ідеальними людьми, на яких треба рівнятися. Тому поводьтеся при дитині так, як Ви хотіли б, щоб він поводився по життю. Якщо Ви хочете, щоб малюк виріс порядним і спокійним – не з’ясовуйте при ньому відносини, не кричіть один на одного і не будуйте плани, як зробити комусь погано.

Правило виховання дитини №4. Підтримка батьків необхідна дитині, особливо в ранньому віці.

Не дарма всі лікарі, психологи і педагоги сходяться на думці, що дитині на перших роках життя необхідний контакт з матір’ю і впевненість у тому, що мама завжди підтримає і допоможе. Поки дитина зовсім маленька – беріть її частіше на руки, розмовляйте з нею, проводите з нею більше часу. Коли малюк підросте – допомагайте йому у всьому і завжди. Він упав або через невміння їсти розмазав всю їжу по столу – підтримайте його словами і скажіть, що наступного разу у нього обов’язково вийде. І пам’ятайте, що це правило виховання дитини є одним з найважливіших. Необхідно, щоб малюк відчував Вашу підтримку – тільки в цьому випадку він виросте сильним і впевненим у собі.

Правило виховання дитини №5. Своїй дитині необхідно довіряти

Більшість батьків припускаються помилки, коли надмірно оберігають дитину, вважаючи, що вона ще маленька і не зможе сама вирішити, як їй буде краще. Вже починаючи з однорічного віку дитина усвідомлює себе як особистість, а до 3 років її самостійність досягає найвищої точки! Саме тому малюкові так важливо, щоб його самостійність не ущемляли і давали йому свободу дій, довіряючи йому і, в той же час, ненав’язливо піклуючись про нього і оберігаючи його. В іншому випадку дитина стане впертою – і постійні конфлікти неминучі.

Правило виховання дитини №6. Давайте дитині можливість вчитися на своїх помилках

Приказка «Дурень вчиться на своїх помилках, а розумний – на чужих» вже неактуальна. Ви ж не будете заперечувати, що навіть дорослі краще розуміють щось, коли прийшли до цього в результаті власних помилок. Що вже говорити про дитину?

Нехай малюк робить помилки, набиває синці та садна – звичайно, під Вашим наглядом, щоб «набір досвіду» не закінчився трагічно. В майбутньому малюк також зробить ще чимало помилок (як і всі люди). Але досвід, отриманий в ранньому дитинстві, допоможе йому більш стійко переносити всі «тяготи життя» і дасть йому відчуття відповідальності за свої вчинки і навчить робити правильні висновки.

До речі, отримавши негативний досвід через власну неслухняність, велика ймовірність, що дитина згодом все-таки буде прислухатися до Ваших слів.

Правило виховання дитини №7. Поважайте свою дитину

Повага з боку батьків – найважливіше правило виховання дитини. Необхідно пам’ятати, що дитина, незалежно від віку – це особистість. І вона вимагає до себе поваги і прийняття таким, яким вона є. Крім того, маленькі діти завжди відкриті світу – іноді навіть занадто. І якщо їх довіру і щирість раптом розіб’ють об стіну нерозуміння і неповаги найближчих людей – невідомо, як це вплине на все подальше життя маленької людини.

Якщо ж Ви буде ставитися до малюка з повагою і рахуватися з його думкою – Вас чекає у відповідь повага і любов.

Правило виховання дитини №8. Дитині необхідна любов

Ніхтоне сперечається, що любов матері до дитини в більшості випадків несвідома і є з самого початку – навіть коли малюк ще перебуває у мами в животі. Але ситуації в житті бувають різні – і деколи ми, будучи роздратованими або просто втомленими, забуваємо показувати дитині свою любов. Ми навішуємо ярлики: «Ти погано себе ведеш – я тебе більше не люблю», «Кому потрібен такий бруднуля, як ти ??» і т.д. Але згідно з правилом виховання дитини №7, малюка потрібно любити не за щось – а просто так. Таким, який він є. Дитина не повинна відчувати, що любов залежить від її поведінки або від успіхів.

Малюкові з народження потрібні турбота, розуміння, любов, довіра і повага. І тільки батьки можуть дати дитині можливість відчути себе щасливим. А для цього достатньо лише дотримуватися перерахованих вище правил виховання дитини. Ну і трішки фантазії, приправленою любов’ю і власним досвідом!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...