ПРАВИЛА СНУ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ

Коли живіт вагітної вже збільшується, то з’являється певний дискомфорт, так як у звичній позі спати стає незручно. Починаються пошуки зручного положення, але при цьому важливо не нашкодити дитині. Тому для того, щоб сон був здоровим та безпечним, майбутній мамі необхідно дотримуватися певних рекомендацій.

Яку позу необхідно вибрати, щоб не нашкодити малюкові?

Насамперед, усе залежить від терміну. Під час 1-го триместру можна спати в будь-якій позі. Лікарі ж радять з 11-го тижня відмовитися від сну на животі, щоб не порушити циркуляцію крові. Варто пам’ятати, що при багатоплідній вагітності сон на животі не підходить взагалі.

В період 2-го триместру живіт вже помітний, і доводиться шукати зручну позу. До 25-го тижня рекомендується спати на боку та спині.

Під час 3-го триместру починаючи з 26-27 тижнів потрібно відмовитися від сну на спині. Найкраще спати на лівому боці. Варто зауважити, що під час сну на правому боці є ризик передавити сечовід, сильно натиснути на праву нирку і внаслідок цього отримати пієлонефрит. Також якщо є набряки, то під ноги можна підкладати подушечку. Щоб під час сну не перевернутися на спину, то краще ззаду покласти подушку або валик з ковдри.

Для того, щоб сон був спокійним і майбутня мама могла відпочити рекомендується звернути увагу на наступні поради:

  • Не варто себе сильно навантажувати
  • Фізичне навантаження повинне бути помірним
  • Можна займатися плаванням і йогою для вагітних
  • Перед сном необхідно провітрювати кімнату
  • Варто відмовитися від кави і міцного чаю ввечері
  • Найкраще, щоб одяг для сну був з натуральної тканини

Гарного, спокійного та міцного вам сну, а також легкої і приємної вагітності!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...