Правила хрещення дитини

Правила хрещення дитиниХрещення – одне з головних подій у житті православної людини. Дане таїнство є першим і основним кроком малюка до християнської віри і його прилученням до церкви.

Під час хрещення малюкові присвоюється особисте ім’я – ім’я будь-кого з святих православної церкви, який стає небесним покровителем маленького християнина. Як правило, це ім’я збігається з громадянським ім’ям, за винятком випадків, коли у дитини не християнське ім’я.

Строгих правил про те, в якому віці потрібно хрестити дитину, немає, але краще це робити ще в дитинстві. За традицією хрестини повинні бути проведені на сороковий день після народження дитини, так як до цього дня мама малюка вважається нечистою і не може відвідувати церкву. Звичайно, хрестити дитину можна в будь-якому віці, проте чим менша дитина, тим спокійніше вона буде себе вести під час проведення таїнства.

Церква і день хрещення батьки вибирають самі. Але за народними повір’ями хрещення проводиться в недільний день.
Перед хрещенням одному з родичів необхідно прийти в церкву і уточнити час початку проведення таїнства. Служителі зроблять відповідний запис. Потім можна привозити дитину.

Одяг дитини для хрещення повинен бути новим і зручним, дівчинці обов’язковий головний убір. У процесі обряду дитину дозволяється годувати і давати пустушку. У деяких храмах дозволено проводити фото і відеозйомку обряду.

Хрещені батьки, як правило, вибираються з оточення родичів або близьких друзів. Вони повинні бути обов’язково хрещеними та віруючими людьми старше 12 років. На них після хрещення лягає відповідальність по духовному вихованню малюка. Крім того, хресний і хресна не повинні складатися в офіційному шлюбі. Хресна на момент проведення хрещення повинна бути «чистою» (не повинно бути менструації).

Хрестини завжди пов’язані з грошовими витратами. Хрещений батько повинен купити немовляті хрестик і розплатитися з духовенством. Хрещена мати повинна купити дитині хрестинну сорочку і рушник. Сорочка повинна бути у вигляді сорочечки, щоб її зручно було одягати. Після хрестин сорочка і рушник повинні дбайливо зберігатися. Ними вкривають малюка, якщо він захворіє.

За традицією хрестик потрібно купувати срібний, оскільки срібло оберігає малюка від пристріту, а ось золото – «брудний» метал, пов’язаний з гріхом. Хрестик підвішується на мотузочку, а коли дитина підростає, її можна замінити ланцюжком.

Само таїнство триває близько однієї години, під час якого дівчинка знаходиться на руках у хрещеного батька, а хлопчик – у хресної матері.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...