Правила безпеки дитини в машині

dytyna-v-mashyniТи напевно бачила на авто таку табличку: «На борту – дитина». Так, найчастіше вона прикріплена просто заради краси і жодним чином не гарантує безпеки дитини в авто. А що ж тоді гарантує? Спробуємо розібратися в цьому.

Автокрісло до 12 років

Саме так і тільки так можна перевозити дітей в машині. Тільки спеціальні утримуючі засоби можуть гарантувати безпеку малюка в авто. І то тільки в разі, якщо воно правильно підібрано, тобто з урахуванням фізіологічних особливостей дитячого організму. Так, фахівці радять возити зовсім маленьких діток спиною по ходу руху. Інакше при різкому гальмуванні автомобіля вони можуть отримати сильні травми шийного відділу.

А ось перевозити малюка на руках – не можна! Адже при аварії вага тіла людини за долю секунди здатна збільшиться в десятки разів! Малюк вагою 25 кг при ДТП на швидкості 50 км/год випробує навантаження аж в 1565 кг. Для порівняння: середньостатистичний автомобіль важить менше! І в такій ситуації руки мами не зможуть його утримати !

Думай про безпеку дитини!

Також під час руху авто всі тверді і важкі предмети в ньому мають бути закріплені. Пам’ятай, при ДТП ноутбуки та пляшки з водою можуть перетворитися на небезпечні «снаряди», які будуть атакувати всіх на своєму шляху. Тому навіть іграшки дитини в авто повинні бути м’якими. Також треба не забувати про відеореєстратори, які часто прикріплюють ненадійно.

Крім того, всі інші пасажири авто також повинні бути пристебнуті ременями безпеки! Адже доросла людина – це найнебезпечніший і найважчий «предмет» в салоні. При ДТП непристебнутий пасажир може впасти на дитину і травмувати її!

Блокуй двері

Особливо цей пункт відноситься до батьків, які проігнорували пункт про необхідність перевезення малюка в автокріслі. Якщо чадо знаходиться в машині, подбай про надійне блокування ближчих до нього дверцят. Також придбай додаткове дзеркало для лобового скла. Стандартне дзеркало заднього виду не дасть тобі повного огляду салону. Так, коли батьки знаходяться спереду на сидіннях, а малюк ззаду, то вони будуть постійно обертатися назад. А це небезпечно!

Отже, як ти зрозуміла, батьки просто зобов’язані забезпечити безпеку малюка в машині за допомогою спеціальних утримуючих засобів, закріпити всі предмети і заблокувати двері.

Вдалою тобі поїздки! Ні цвяха, ні жезла!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...