Правда про медикаментозне переривання вагітності

abort 2Давайте розглянемо п’ять найпоширеніших міфів про медикаментозний аборт.

Медикаментозне переривання вагітності — найбільш щадна для психіки жінки.

Здавалося б, випила таблетку — і настали місячні, отже, психіка жінки врятована від потрясіння. До того ж, термін дуже маленький, отже, ще не встиг налагодитися емоційний зв’язок між мамою і плодом. Ми не будемо сперечатися з приводу того, коли повинен цей зв’язок з’явитися, але насправді медикаментозне переривання вагітності — це штучне викликання викидня, і багато жінок бачать вигнаний ембріон. Дійсно, він не схожий на плід у звичайному розумінні, але все ж це видовище не з найприємніших.

Це найбільш щадний метод для фізичного здоров’я жінки

Правильно було б сказати, що це неінвазивний метод, оскільки дійсно не проводиться хірургічного втручання. Але оскільки відбувається вторгнення в гормональну систему, то щадним назвати його складно. Управління та контроль над гормонами медицині поки ще повною мірою недоступні. Більше того, близько 7% такого роду абортів з тих чи інших причин закінчуються додатковим вискоблюванням, тобто хірургічним втручанням.

Це навіть не аборт, а всього лише викликання менструації

Абсолютно хибне твердження! Це справжнісінький аборт, ви навіть зможете побачити ембріон, якщо уважно розгляньте виділення.

Після такого аборту безпліддя виключено, тому його можна використовувати навіть при підліткової вагітності 

Вельми спірне твердження. Медикаментозне переривання вагітності — це ще дуже новий вид аборту і погано досліджений з приводу пізніх ускладнень. Уявна легкість насправді таїть великі небезпеки. Тимчасове блокування прогестеронових рецепторів — це гра з гормонами, по суті, гра з вогнем. У медицині гормональні препарати відносять до важкої артилерії і використовують в крайніх випадках, а тут такий потужний гормональний удар! Дуже важко сказати, як він позначиться на крихкій гормональній системі, тим більше підлітка, коли все ще тільки налагоджується.

Після такого аборту швидко відновлюєшся

В якійсь мірі це правда. Жінка може вести звичний повсякденний спосіб життя. Правда, близько 16% вдається до знеболюючих ліків, але болю не набагато більше, ніж при менструації. Кров’янисті виділення будуть вельми рясні і можуть тривати до 14-ти днів. Статеві стосунки забороняються протягом місяця. Однак лікар не може контролювати обсяг крововтрати, що може призвести до значної анемії та зниження імунітету. Не можна заздалегідь сказати, як відгукнеться на все це гормональна система.

У цілому, не можна сказати з упевненістю, який аборт більш безпечний, оскільки на сьогоднішній день такого не існує. Будь-яке грубе втручання в природний хід природних процесів завжди має наслідки. У будь-якому випадку краще добре подумати, як не допустити аборту, ніж потім думати, як це все виправити.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...