Права вагітних студенток

Права вагітних студентокПерша вагітність досить часто настає у віці від 19 до 25 років, а цей час є саме студентським. Безперечно, поєднати вагітність і навчання непросто. Однак якщо дівчина йде на цей крок свідомо, їй слід подбати про те, щоб її положення не призвело до ускладнень з навчанням або відрахуванню з навчального закладу. Іншими словами, потрібно заздалегідь продумати, які проблеми можуть вас підстерігати на цьому шляху і як їх вирішити. При цьому необхідно знати і пам’ятати, що права вагітних учнів визначені чинним законодавством, а значить, ви не самотні і не беззахисні перед суворим деканатом – закон в більшості випадків на вашому боці.

Самопочуття майбутньої мами

Перш за все, вам потрібно встати на облік в жіночій консультації, причому якомога раніше. Якщо ви відчуваєте себе добре – чудово, продовжуйте відвідувати заняття і здавати сесії на загальних підставах, однак все ж поінформуйте про своє становище адміністрацію вузу.

Якщо ж вагітність супроводжується якими-небудь ускладненнями, лікар може призначити вам той або інший режим (постільний режим, відвідування денного стаціонару або навіть госпіталізація), для дотримання якого, можливо, знадобиться пожертвувати навчанням.

Що може стати перешкодою для нормального навчання?

– Почуття втоми;

– Неможливість зосередитися;

– Часте відчуття голоду;

– Токсикоз;

– Неможливість подовгу сидіти на незручних лавках в аудиторіях;

– Епідемії грипу, під час яких легко заразитися;

– Проходження практики на шкідливому виробництві – це може негативно вплинути на здоров’я майбутньої мами і її дитини.

Як діяти студентці, яка вирішила суміщати вагітність і навчання?

Потрібно пам’ятати, що особливо небезпечним для виношування плоду є перший триместр вагітності. У цей період не можна активно займатися фізкультурою, та й інші навантаження небажані. Вам потрібно надати адміністрації вузу і викладачам фізкультури довідку з жіночої консультації, підтверджуючу ваше положення.

Крім того, для майбутньої матері саме в першому триместрі вагітності можуть виявитися досить небезпечними всілякі ГРЗ. Постарайтеся уберегтися від них: носіть марлеву пов’язку, змащуйте ніс оксоліновою маззю, приймайте препарати, що підвищують імунітет (після консультації з лікарем).

Ні в якому разі не «штурмуйте» маршрутки в час пік: краще запізнитися на лекцію, ніж ризикувати здоров’ям своїм та дитини.

Беріть з собою на лекції їжу в контейнерах: салати, нежирне м’ясо, горіхи, сухофрукти. Це допоможе позбутися нападів раптового голоду.

Права вагітних студенток поширюються і на тих, хто змушений проходити практику в небезпечних цехах: у зв’язку з вашим становищем вам повинні дозволити здавати такі предмети теоретично.

Взаємовідносини з адміністрацією

Якщо ви думаєте, що зможете користуватися вашою вагітністю як щитом, який прикриває вас від неприємностей у вигляді двійок і незаліків – ви глибоко помиляєтеся. Звичайно, більшість викладачів ставляться до вагітної студенткаипоблажливо, проте ваша явна непідготовленість не врятує вас від незаліку, навіть якщо ви вагітні.

Однак існують права вагітних учнів, які дозволять вам дещо полегшити життя у вузі. Одна з таких можливостей – написати заяву в деканат з проханням піти вам назустріч і встановити індивідуальний графік складання іспитів і заліків. За законом адміністрація може погодитися, а може і відмовити. Тому заздалегідь налагодьте відносини з адміністрацією: не запускайте заняття, не накопичуйте прогули.

Слід зазначити, що права вагітних студенток не надто відрізняються від прав і обов’язків решти учнів. У більшості випадків всі питання, пов’язані з суміщенням вагітності та навчання, повинні вирішуватися локально, в конкретному навчальному закладі, і в більшості випадків вони вирішуються на користь студенток. Єдине питання, яке може викликати розбіжності – академічну відпустку на період вагітності та пологів. Якщо ви не хочете її брати – адміністрація вузу не вправі вас змусити це зробити. Всі ж інші проблеми цілком піддаються оптимальному вирішенню: головне, не затягувати і озвучувати свої питання вчасно. Не соромтеся звертатися до викладачів за порадою і допомогою. Залік «автоматом» ви навряд чи випросити, а ось порекомендувати, на які теми потрібно звернути увагу при підготовці до іспиту, викладач не відмовиться.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...